563 برنامه هفته هلال احمر در مازندران اجرا می شود – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

563 برنامه هفته هلال احمر در مازندران اجرا می شود - خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ، غلامعلی فخاری با گرامیداشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ، گفت: به همین مناسبت از 18 تا 24 اردیبهشت در کشور ما به عنوان هفته هلال احمر شناخته می شود که همه ساله برنامه های متنوعی با موضوع معرفی این نهاد مردمی اجرا می شود.

وی با بیان اینکه امسال 563 عنوان برنامه در 37 محور کلی برای هفته هلال احمر در مازندران تدوین شده است افزود: غبار روبی مزار شهدا، دیدار و تجلیل از خانواده های معظم شهدای امدادگر، افتتاح پایگاه های امدادی، دیدار با مسیولان و مدیران ارشد استانی و شهرستانی، برگزاری رژه موتوری عوامل امدادی، برگزاری یادواره شهدای امدادگر، برپایی چادر سلامت در اماکن عمومی و پارک ها، برگزاری المپیاد آماده طرح دادرس، اجرای طرح نیابت، دیدار با بازنشستگان، اعزام کاروان سلامت به مناطق محروم، دیدار با معلمان داوطلب و پایش اسکلتی دانش آموزان، برگزاری دوره آمادگی در برابر مخاطرات در سطح مدارس و اهدای خون توسط داوطلبان و اعضای هلال احمر از مهمترین برنامه های هفته هلال احمر در مازندران است.

مدیرعامل هلال احمر مازندران افزود: برپایی ایستگاه سلامت، استقرار چادر سلامت در محل مصلی نماز جمعه شهرستان ها و مناطق مختلف استان، برپایی نمایشگاه امدادی، تجلیل از جوانان و اعضای فعال، برگزاری مانورهای امدادی، برپایی نمایشگاه توانمند سازی، برگزاری مانور امدادونجات دریایی، مانور تیم های سحر و دادرس، مانور پناهگیری با محوریت خانه های هلال، اجرای فراخوان عضویت، برگزاری مسابقات فرهنگی و کتابخوانی، برگزاری مسابقات توان افزایی امدادگران و نجاتگران از دیگر برنامه های هفته هلال در مازندران است.

فخاری تصریح کرد: «هلال احمر مازندران» یکی از فعال ترین هلال احمرهای کشور محسوب می شود که به لحاظ ویژگی های خاص مازندران اعم از پذیرش میلیون ها گردشگر و مسافر در ایام مختلف سال نظیر نوروز و تابستان از یک سو و تعدد حوادث طبیعی و انسانی از سوی دیگر، تقریباً بطور مداوم درتمام طول سال در آماده باش کامل به سر می برد.

وی افزود: خدمات هلال احمر مازندران، تجلی بارز در خشش انسانیت در روزهای سخت است و هلال احمری ها انسان های عاشقی هستند که فارغ از هر عنوان مدیریتی و پست سازمانی تنها به مهرورزی و خدمت بی منت به همنوعان خود می اندیشند. آنان یاد گرفته اند که مرد روزهای سخت و لحظه های دشوار باشند و در هنگامه حوادث و سوانح نیز در راه نجات جان همنوعان، از جان شیرین خود بگذرند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "563 برنامه هفته هلال احمر در مازندران اجرا می شود – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "563 برنامه هفته هلال احمر در مازندران اجرا می شود – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.