گشایش دفتر استاندارد‌سازی در دانشگاه آزاد شبستر

گشایش دفتر استاندارد‌سازی در دانشگاه آزاد شبستر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر از گشایش نخستین دفتر استاندارد سازی شهرستان شبستر در این واحد دانشگاهی خبر داد.

علی رضاپور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر از گشایش نخستین دفتر استاندارد سازی شهرستان شبستر در این واحد دانشگاهی خبر داد و اظهار کرد: در راستای گسترش همکاری، استفاده بهینه از ظرفیت‌های دو طرف و گسترش فرهنگ کارآفرینی وهمکاری‌های آموزشی پژوهشی و پیرو تفاهم‌نامه همکاری طرفین برای ارتباط مؤثر دانشگاه و اداره کل استاندارد این دفتر با حضور مصطفی صحرایی، مدیرکل استاندارد استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

وی مهمترین اهداف راه‌اندازی دفتر استانداردسازی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر را گسترش فعالیت‌های علمی و آزمایشگاهی مبتنی بر استاندارد‌های روزآمد ملی و جهانی و برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت مرتبط با استاندارد برای استادان، دانشجویان مدیران وکارشناسان واحد‌های تولیدی وصنعتی با توجه به قطب صنعتی وتولیدی بودن شهرستان شبستر و حمایت از پایان نامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشجویان برای کمک به تجاری سازی و همه پژوهش‌های تولید محور دارای قابلیت استاندارد سازی عنوان کرد.

رضاپور انجام پروژه‌های پژوهشی-کاربردی مشترک با استفاده از ظرفیت‌های علمی وآزمایشگاهی مقابل به منظور توسعه علم و فناوری، تشکیل کمیته‌های تخصصی برای تدوین استاندارد‌های ملی و مشارکت در تدوین استاندارد‌های بین‌المللی از طریق عضویت کمیته‌های تخصصی در رشته‌های مختلف، اخذ مجوز‌های لازم برای آزمایشگاه‌های مرجع دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان آزمایشگاه همکار اداره کل براساس استاندارد ملی، تشکیل اتاق فکر مشترک برای تسهیل در فرآیند استانداردسازی محصولات دانش بنیان و فناورانه دانشگاه و کلینیک‌های همکار دانشگاه از دیگر این دفتر نام برد.

گسترش همکاری اداره کل استاندارد آذربایجان شرقی با دانشگاه آزاد
 
مدیرکل استاندارد استان آذربایجان شرقی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سی تی مگ گفت: گشایش دفتر استانداردسازی باعث گسترش همکاری بیشتر در زمینه‌های مختلف بین اداره کل استاندارد استان ودانشگاه آزاد اسلامی خواهد شد و در زمینه آموزش در نخستین وحله با توجه به مجموعه صنعتی و تولیدی شهرستان شبستر دوره‌های مختلف آموزشی برای مدیران کنترل کیفی واحد‌های تولیدی وصنعتی را در توسط دفتر توانمند سازی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شبستر برگزار خواهیم کرد.

مصطفی صحرایی اضافه کرد: اداره کل استاندارد استان آذربایجان شرقی درباره همکاری در حوزه‌های مختلف اعم از استاندارد‌های بین‌المللی وهمکاری استادان  ودانشگاه اعلام آمادگی کرده و خواستار گسترش این همکاری‌ها است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گشایش دفتر استاندارد‌سازی در دانشگاه آزاد شبستر" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گشایش دفتر استاندارد‌سازی در دانشگاه آزاد شبستر"، کلیک کنید.