کشورهای اسلامی در زمینه گردشگری با هم همکاری کنند

کشورهای اسلامی در زمینه گردشگری با هم همکاری کنند

رییس اتاق بازرگانی ایران بر همکاری کشورهای اسلامی با یکدیگر در زمینه گردشگری تاکید کرد.

به گزارش سی تی مگ،  در نشست هیات مدیره ایکریک که در شهر امان پایتخت اردن برگزار شد، به همکاری های بین المللی کشورهای اسلامی تاکید شد. زنجیره گردشگری کشورهای اسلامی و راهنمای تجاری کشورهای اسلامی از پروژه های مهم این نشست عنوان شد.

در نشست هیات مدیره مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) که در حاشیه نشست اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی در امان پایتخت اردن برگزار شد، بر لزوم تقویت و افزایش همکاری های بین المللی در راستای منافع کشورهای اسلامی تاکید شد.

در ابتدای نشست، صمد حسن زاده، رییس هیات مدیره ایکریک، برگزاری این نشست ها را تایید بر تقویت و افزایش همکاری های بین المللی در راستای منافع کشورهای اسلامی دانست و گفت: گردهمایی دوره ای اعضای اتاق اسلامی، باعث هماهنگی و ایجادکننده همکاری های مشترک درون گروهی OIC فیمابین متخصصان در راستای تعریف پروژه های مشترک خواهد شد.

او گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، با اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی در حوزه های مختلف همکاری می کند و در این مسیر از تمام ظرفیت های خود ازجمله فاوا، مرکز پژوهش ها و غیره استفاده می کند.

حسن زاده ادامه داد: در همکاری های دوجانبه از مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) که بازوی تحقیقاتی اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی در ایران است، در قالب پروژه های متمرکز در راستای منافع کشورهای اسلامی حمایت می کنیم و همکاری اتاق های عضو را با این مجموعه خواستار هستم.

در ادامه، محمدرضا کرباسی – مدیرکل مرکز تحقیقات و اطلاع رسانی اتاق اسلامی (ایکریک) – نیز از اعضای اتاق اسلامی و همچنین اعضاء هیات مدیره جهت همکاری ها در راستای عملیاتی کردن پروژه های ایکریک قدردانی کرده و گزارشی از پیشرفت پروژه ها در شش ماه گذشته ارایه کرد.

در این نشست عنوان شد زنجیره گردشگری کشورهای اسلامی، شبکه شرکت های کوچک و متوسط OIC، راهنمای تجاری کشورهای اسلامی، رتبه بندی شرکت های کشورهای اسلامی، و جایزه سرآمدی از پروژه های ایکریک است.

همچنین راه اندازی پورتال گردشگری کشورهای اسلامی، برگزاری پنجمین کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای اسلامی در تهران، رتبه بندی شرکت های کشورهای اسلامی و انجام تحقیقات ازجمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

اعضای حاضر در نشست ضمن قدردانی از ایکریک و تلاش های انجام شده برای تحقق اهداف، بر اجرایی کردن کلیه برنامه های مصوب تاکید کرد و مقرر شد چهر وب سایت مربوط به زنجیره گردشگری کشورهای اسلامی، آژانس شرکت های کوچک و متوسط، راهنمای تجاری جهان اسلام و رتبه بندی شرکت های عضو اتاق اسلامی در اجلاس تهران رونمایی شود.

یوسف خلاوی، دبیرکل اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی نیز با تاکید بر نقش ایکریک به عنوان بازوی تحقیقاتی اتاق اسلامی و استقبال از عملکرد این مرکز، انجام تحقیقات در زمینه حلال را نیز پیشنهاد کرد که به تصویب رسید.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران از رییس اتاق بازرگانی اردن و هیات همراه دعوت کرد تا در چهلمین نشست مجمع عمومی اتاق بازرگانی و توسعه اسلامی که در پاییز 1403 در تهران برگزار می شود شرکت کنند. نشست آتی هیات مدیره ایکریک، در حاشیه چهلمین نشست مجمع عمومی اتاق اسلامی در تهران برگزار خواهد شد.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشورهای اسلامی در زمینه گردشگری با هم همکاری کنند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشورهای اسلامی در زمینه گردشگری با هم همکاری کنند"، کلیک کنید.