کشف 27 میلیون لیتر بنزین قاچاق و توقیف 4000 خودروی شوتی در یک سال

کشف 27 میلیون لیتر بنزین قاچاق و توقیف 4000 خودروی شوتی در یک سال

فرمانده انتظامی هرمزگان توضیحاتی پیرامون مبارزه با قاچاق سوخت در این استان ارایه کرد.

به گزارش سی تی مگ، در ادامه هفتمین تور رسانه ای قوه قضاییه در استان هرمزگان، نشستی با حضور سردار علی اکبر جاویدان فرمانده انتظامی استان و سردار اسماعیلی فرمانده مرزبانی و دریابانی برگزار شد.

در این نشست مجتبی قهرمانی رییس کل دادگستری استان و اکبری دادستان هرمزگان نیز حضور داشتند.

در ابتدای این نشست قهرمانی گفت: همکاری ویژه و تعاملی بین دستگاه قضایی، مجموعه انتظامی و مرزبانی و ارگان های دولتی بوده که در این میان طرح های خوبی اجرا شده است و  یکی از این موارد طراحی و راه اندازی سامانه هوشمند پایش جایگاه های سوخت برای مبارزه با قاچاق سوخت است.

سردار جاویدان فرمانده انتظامی استان هرمزگان نیز در این نشست گفت: هرمزگان از استان های مهم و استراتژیک کشور است. هم از نظر فرهنگی و هم از نظر جغرافیایی از استان های اولویت دار کشور است. از طرفی تعامل خوبی بین ارگان ها و همچنین مردم و حاکمیت است. هرمزگان جمعیت متنوعی دارد و استان توریست پذیر و مهاجر پذیر است. ما همواره در میان استان های مختلف از نظر میزان جرایم در رتبه های خوبی قرار داریم و جزو استان هایی هستیم که به لحاظ مسایل امنیتی و انتظامی وضعیت قابل قبولی داریم .

وی افزود: استان هرمزگان 1200 کیلومتر نوار مرزی دارد. از پارسیان تا انتهای جاسک در محدوده ماست و مردم ما از قبل همنشینی با مرز دریا روزی می برند. استان ما از نظر واردات و صادرات از استان های اصلی کشور است و بیش از 70درصد صادرات و واردات از اینجاست که این موارد می تواند مشکلات امنیتی و انتظامی فراوانی داشته باشد که خدارا شاکریم اینگونه نیست. اگرچه افرادی هستند که از خلاهای قانونی موجود استفاده می کنند، مثل درگیری های ما در حوزه قاچاق سوخت.

فرمانده انتظامی هرمزگان در این رابطه اضافه کرد: در این خصوص کم کاری هایی وجود دارد. شغل های کاذب و دردسرهایی ایجاد کرده که بخشی از توان ما را معطوف به خود کرده است. اما اراده مسیولان استان این است که بتوانیم ریشه ای این مشکل را حل کنیم. در این خصوص اقداماتی هم انجام شده و بعضا با طرح های عملیاتی خوب و مشترک در نقاط خاص بعضا کشفیات سوخت بیش از 2 تا 3 میلیون لیتر بوده است . خیلی از جوانان با غفلت در دام افراد سودجو افتادند.

وی گفت: ما در بحث خودروهای شوتی کاهش ترددها داریم و در بحث قاچاق سوخت هم ضربات مهلکی زدیم و کشفیات زیادی داشتیم. افراد سر باند به طرق مختلف شناسایی شدند و اقدامات خیلی خوبی در این خصوص داشتیم. در سال گذشته 26 طرح ارتقا در خصوص قاچاق سوخت انجام دادیم که بخش اعظمی از آن طرح ها با مشارکت دریابانی بوده و در این طرح ها 27 میلیون لیتر سوخت کشف شد.

وی تاکید کرد: بیش از 4 هزار دستگاه شوتی سنگین و نیمه سنگین و سبک ضبط شدند. 420 کیلومتر لوله ها از انبارها و خانه های روستایی به سمت سواحل کارگذاری شده بود که با ابزار و تجهیزات پلیس امحا شده است. 1480 عدد مخزن 10 تا 50 هزار لیتری کشف و خنثی شد و محموله ها نیز به شرکت نفت تحویل شده. در این میان 3657 نفر هم در عملیات های مختلف دستگیری شدند.

سردار اسماعیلی فرمانده مرزبانی و دریابانی استان هرمزگان نیز در این مراسم گفت: وضعیت استان هرمزگان1100 کیلومتر مرز دریایی با کشورهای حوزه خلیج فارس و بیش از 2000 کیلومتر مساحت دارد. یکی از اولویت های اصلی فرماندهی انتظامی کشور مبارزه با قاچاق در انواع و اقسام آن بوده است. به این دلیل طرح های زیادی در این خصوص داشتیم و فرماندهی انتظامی در کنار مرزبانی و دستگاه قضایی عملیات های فراوانی داشته است. در دو سال اخیر 40 درصد توان شناوری ما افزایش پیدا کرده و به فرموده سردار رادان امسال سال سختی برای قاچاقچیان خواهد بود. در سال گذشته بیش از 2300 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف و ضبط شد که رشد قابل توجهی نسبت به سال گذشته بود. حدود 23 میلیون لیتر سوخت قاچاق فقط در دریابانی بوده. در دخانیات بیش از 24 میلیون نخ سیگار و بیش از 23 هزار لوازم منزل بوده و در این میان بیش از 950 شناور قاچاق بر توقیف شده است. امسال در 50 روز اخیر بیش از 2 میلیون لیتر سوخت کشف و ضبط شده است.

وی گفت: ما این هشدار را به قاچاقچیان می دهیم که مرزبانی و فرماندهی انتظامی استان با حمایت دستگاه قضایی سال سختی را برای قاچاقچیان رغم می زند. ما تلاش می کنیم با شناسایی نیروهای اصلی و سرکردگان باندهای قاچاق به بنیه مالی آن ها نیز ضربه سختی بزنیم.

پیش از  این نشست، خبرنگاران از سامانه هوشمند پایش جایگاه های سوخت بازدید کردند.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف 27 میلیون لیتر بنزین قاچاق و توقیف 4000 خودروی شوتی در یک سال" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف 27 میلیون لیتر بنزین قاچاق و توقیف 4000 خودروی شوتی در یک سال"، کلیک کنید.