کشف کلاهبرداری اینترنتی درشهرستان لردگان

کشف کلاهبرداری اینترنتی درشهرستان لردگان

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ استان چهارمحال و بختیاری ، سرهنگ “امیر انتظامی نیا” گفت: فردی با در دست داشتن یک برگ مرجوعه قضائی، به پلیس فتا مراجعه کرد و عنوان داشت مبلغ ۱۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال از حسابش بدون اطلاع وی به صورت اینترنتی برداشت شده است که بلافاصله پی گیری موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا شهرستان لردگان قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا با اقدام سریع و به موقع و با اشراف اطلاعاتی، متهم برداشت های غیرمجاز شناسایی و باهماهنگی قضایی وجه به حساب شاکی عودت گردید.

سرهنگ انتظامی نیا تصریح کرد: در بررسی های انجام شده مشخص شد متهم با راه اندازی یک سایت جعلی و ارسال لینک آن از طریق شبکه های اجتماعی و پیام های کوتاه، افراد را به درگاه جعلی بانک هدایت و با در دست داشتن اطلاعات کارت بانکی، اقدام به برداشت از حساب افراد می کرد.

این مقام انتظامی در ادامه به شهروندان توصیه کرد؛ این اپلیکیشن ها شیوه‌ای برای کلاهبرداری و سوء استفاده از کاربران در فضای مجازی می‌باشد و به هیچ عنوان نباید آن ها را بر روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنند، به نحوی که استفاده و فعال‌سازی آن مستلزم پرداخت اینترنتی مبلغ اندکی از سوی مشتریان است.

فرمانده انتظامی شهرستان لردگان در پایان از شهروندان درخواست کرد؛ در صورت مشاهده چنین اپلیکیشن‌هایی در فضای مجازی جهت شناسایی و دستگیری طراحان آن، موارد را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی در میان بگذارند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کشف کلاهبرداری اینترنتی درشهرستان لردگان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کشف کلاهبرداری اینترنتی درشهرستان لردگان"، کلیک کنید.