کدام مونتاژ گوشی های سامسونگ بهتر است؟ (چین، ویتنام یا هند) – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش بازرگانی خبرگزاری سی تی مگ، همان طور که می دانید در ایران مشتریان بسیار زیادی به دنبال خرید گوشی های سامسونگ هستند. این برند مدل های مختلفی را در بازه های قیمتی متفاوت راهی بازار کرده است؛ اما نکته مهمی که دراین رابطه وجود دارد، مونتاژ این گوشی ها است.

در واقع گوشی های سامسونگ در کشورهای مختلفی تولید می شوند که این موضوع دلایل مختلف خود را دارد. مونتاژهای چین، ویتنام و هند از رایج ترین نمونه هایی هستند که در بازار ایران وجود دارند. همراه ما باشید تا در ادامه این مونتاژها را به شما توضیح دهیم.

چرا شرکت سامسونگ محصولات خود را در کشورهای مختلف تولید می کند؟

بگذارید در همین ابتدا پاسخ یکی از مهم ترین سوالات دررابطه با مونتاژهای گوشی سامسونگ را بدهیم. دلیل اینکه شرکت سامسونگ در کشورهای مختلف محصولات خود را تولید می کند، تقاضای بسیار زیادی است که برای گوشی های آن وجود دارند. در واقع تمامی کشورهای جهان، از اروپا تا آسیا و حتی آمریکا، به دنبال خرید محصولات این برند هستند.

به همین دلیل سامسونگ شعب مختلفی برای کارخانه های خود در دنیا راه اندازی کرده است. کشورهای چین، ویتنام، آلمان، هند، برزیل و اندونزی از مهم ترین این کشورها هستند. باید بدانید که تمامی شرکت های موجود در این کشورها، تنها وظیفه مونتاژ گوشی ها را دارند. تولید قطعات این گوشی تماماً در کره جنوبی یا همان کشور خواستگاه سامسونگ تولید می شود.

گوشی سامسونگ ساخت ویتنام

یکی از انواع مونتاژهایی که برای گوشی سامسونگ وجود دارد و شهرت زیادی نیز در بازار ایران دارد، گوشی های ساخت ویتنام هستند. در واقع اغلب گوشی های این شرکت در ویتنام تولید می شوند. دلیل این موضوع پتانسیل بالای ویتنام برای مونتاژ این گوشی و نزدیکی آن به بازارهای آسیایی است.

اگر بخواهیم ارقام دقیق را ارایه دهیم باید بگوییم که در یک سال این کشور حدود 120 میلیون گوشی تولید می کند. اکثر نمونه های موجود در اروپا و آمریکا از ویتنام وارد شده اند. هزینه تولید در این کشور پایین بوده و ازنظر نرم افزاری تفاوتی با مدل های دیگر ندارد.

گوشی های سامسونگ ساخته شده در هند

کشور دیگری که وظیفه تولید محصولات شرکت سامسونگ را دارد، کشور هند است. هند نیز پتانسیل بالایی برای تولید گوشی های هوشمند داشته و می تواند با هزینه بسیار پایین حدود 120 میلیون گوشی را در سال تولید کند. اکثر مدل های تولیدشده در این کشور برای کشورهای غرب آسیا، اروپا و آفریقا صادر می شوند.

شرکت سامسونگ با تاسیس کارخانه خود در هند، هزینه صادر کردن آن ها به کشورهای آسیایی را کاهش داده و حتی قیمت محصولات خود در هند را نیز کاهش داده است. باید گفت که مدل های تولیدشده در هند نیز ازنظر نرم افزاری محدودیت یا تفاوتی نخواهند داشت.

گوشی های سامسونگ ساخت چین

کشور دیگری که سامسونگ در آن شعبه داشته و محصولات خود را مونتاژ می کند، کشور چین است. چین یکی از قدرتمندترین کشورها ازنظر اقتصاد بوده و دلیل آن نیز نیروی کار فراوان است. هزینه تولید محصولات سامسونگ در کشور چین بسیار پایین بوده و دلیل آن هم فراوانی نیروی کار است.

اما باید به این نکته اشاره کرد که هزینه تولید محصولات سامسونگ در چین کمی از ویتنام بیشتر است. به همین دلیل ممکن است قیمت محصولات تولیدشده در ویتنام ارزان تر از مدل های چینی باشد. اما ازنظر کیفیت قطعه یا نرم افزار تفاوتی میان این مدل ها وجود ندارد. در برخی از ریجن های تولیدشده در چین، امکانات گوشی مخصوص برای همین کشور بوده و نمی توان در کشور ایران از آن استفاده کرد.

آیا گوشی سامسونگ در کره جنوبی نیز ساخته می شود؟

کدام مونتاژ گوشی های سامسونگ بهتر است؟ (چین، ویتنام یا هند)

سوالی که بسیاری از کاربران دررابطه با مونتاژ محصولات سامسونگ پرسیده اند این است که آیا این گوشی ها در کشور کره جنوبی نیز تولید می شوند یا خیر؟ بسیاری از افراد بر این باورند که حجم عظیمی از تولید محصولات سامسونگ در کره جنوبی انجام می شود؛ اما هرگز این گونه نبوده و تنها 10 درصد از محصولات این شرکت در کره تولید می شوند.

در واقع دلیل این موضوع تامین بازار داخلی کره است. سامسونگ در کره جنوبی قرار گرفته و قطعات تمامی گوشی های خود را در همین کشور تولید می کند؛ اما مونتاژهای تولید شده در همین کشور بسیار کم بوده و فقط برای تامین نیازهای کره جنوبی انجام می گیرد.

نحوه اطلاع از کشور ساخت گوشی

حال که به طور کامل با انواع مونتاژهای گوشی سامسونگ آشنایی پیدا کردیم، بهتر است نحوه فهمیدن کشور تولیدکننده گوشی را نیز پیدا کنیم. این گونه است که ارزش خرید و قیمت گوشی برای شما مشخص می شود. برای این کار باید سراغ رقم هفتم و هشتم کد IMEI گوشی خود بروید. رقم های زیر اطلاعات خاصی را به ما می دهند:

 • 05 یا 50: تولید بزریل، آمریکا یا فنلاند
 • 08 یا 80: آلمان یا چین
 • 01، 10، 70 و 91: امارات یا هند
 • 03 یا 30: چین یا کره جنوبی
 • 04 یا 40: چین یا بریتانیا
 • 81: چین
 • 71: مالزی
 • 18: سنگاپور
 • 11: چین یا هند
 • 09: هند
 • 67: آمریکا
 • 41 و 44: بریتانیا
 • 00: کارخانه اصلی کره جنوبی
 • 13: آذربایجان
 • 07 یا 20: آلمان
 • 70 و 91: فنلاند
 • 06 یا 60: هنگ کنگ، چین، مکزیک یا فرانسه

کدام مونتاژ سامسونگ برای خرید بهتر است؟

شاید این موضوع نیز برای شما سوال باشد که کدام یک از مونتاژهای گوشی سامسونگ برای خرید بهتر است؟ باید گفت که شرکت سامسونگ بر تمامی این مونتاژها نظارت داشته و از قطعات اصلی استفاده می کند. به همین دلیل تفاوتی در کیفیت و مونتاژ آن ها وجود ندارد. تنها به اندازه کمی قیمت آن ها متفاوت بوده و دلیل آن هم تفاوت اقتصاد و مالیات کشورهای مبدا است.

خرید انواع مونتاژ گوشی سامسونگ

کدام مونتاژ گوشی های سامسونگ بهتر است؟ (چین، ویتنام یا هند)

اگر به دنبال خرید گوشی سامسونگ در مدل های مختلف و مونتاژهای گوناگون هستید، می توانید به فروشگاه اینترنتی دیجی کالا مراجعه کنید. دیجی کالا انواع مونتاژهای این گوشی را در اختیار شما قرار داده و اطلاعات دقیق دررابطه با شرایط ساخت آن را نیز توضیح داده است.

جمع بندی

سامسونگ یکی از بهترین شرکت های تولیدکننده گوشی های هوشمند است. این شرکت محصولات گوناگونی داشته و به دلیل تقاضای بسیار زیادی که در بازار دارد، شرکت های گوناگونی را در دنیا راه اندازی کرده است. این شرکت ها در هند، ویتنام، چین و حتی اروپا نیز وجود دارند.

وجود کارخانه های مختلف برای تولید این گوشی موجب شده تا مونتاژهای متفاوتی از آن در بازار وجود داشته باشد. مونتاژهای هند، چین و ویتنام مونتاژهای رایجی هستند که در ایران نیز وجود دارند. تفاوتی میان این مدل ها وجود نداشته و فقط کمی قیمت آن ها باهم فرق دارد. تمامی این مدل ها را می توانید از دیجی کالا بخرید.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری سی تی مگ در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کدام مونتاژ گوشی های سامسونگ بهتر است؟ (چین، ویتنام یا هند) – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کدام مونتاژ گوشی های سامسونگ بهتر است؟ (چین، ویتنام یا هند) – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.