چهار دادگاه علنی برخط در دامغان و شاهرود برگزار می شود

چهار دادگاه علنی برخط در دامغان و شاهرود برگزار می شود

سی تی مگ/سمنان رییس کل دادگستری استان سمنان گفت: توسعه دادگاه های علنی برخط در کلیه حوزه های قضایی استان مورد توجه و اهتمام است و به همین منظور هفتم خرداد 4 دادگاه علنی برخط در حوزه های قضایی دامغان و شاهرود برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری، رییس کل دادگستری استان سمنان شامگاه 6 خرداد با اشاره به این که یکی از ماموریت های رییس قوه قضاییه به مسیولان قضایی استان ها، برگزاری دادگاه های علنی برخط است، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان سمنان استفاده از ظرفیت های جدید فناوری اطلاعات قوه قضاییه در مسیر تسریع و تسهیل دادرسی الکترونیک برخط را، به صورت جدی پیگیری و مورد بهره برداری قرار می دهد.

وی با اشاره به برگزاری 4 دادگاه علنی برخط در روز دوشنبه 7 خرداد در استان سمنان، بیان کرد: دادگاه های علنی برخط استان در روز دوشنبه در شهرستان دامغان از راس ساعت 9 صبح تا 11 در شعبه دوم دادگاه عمومی حقوقی شهرستان دامغان به ریاست قاضی محسن فرحزاد با موضوعات مطالبه خسارت، تقسیم ترکه و ابطال عملیات اجرایی بانک برگزار می شود.

رییس کل دادگستری استان سمنان با اشاره به برگزاری دادگاه های علنی برخط در همان روز در حوزه قضایی شاهرود، افزود: دادگاه های علنی برخط استان در روز دوشنبه 7 خرداد راس ساعت 11 و 45 دقیقه صبح در شعبه پنجم دادگاه عمومی حقوقی شاهرود با موضوع الزام به تنظیم سند به ریاست قاضی حامد بالوییان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اجرای سند تحول و تعالی قضایی مبنی بر ضرورت توسعه دادگاه های علنی برخط دادگستری استان با برنامه ریزی و اعلام قبلی، افزود: مسیولان قضایی استان مکلف هستند موضوع برگزاری دادگاه های علنی برخط را همچنان از شعب حقوقی و کیفری پیگیری کرده و در این راستا تعداد دادگاه های علنی برخط استان سمنان به رقم 48 دادگاه رسیده است.

حجت الاسلام اکبری با اشاره به سیاست های کلان قوه قضاییه و در راستای اصل 165 قانونی اساسی و ماده 352 قانون آیین دادرسی کیفری دادگستری استان در برگزاری دادگاه های علنی برخط، اضافه کرد: افزایش دانش حقوقی مردم ضرورت دارد و علاقه مندان به مباحث حقوقی و قضایی و جلسات دادگاه ها، می توانند به صورت برخط و از طریق نشانی https://skyroom.adliran.ir/ch/edu-semnan1 و وارد کردن شناسه کاربری user-semnan و رمز عبور1234 در این دادگاه علنی حضور یابند.

وی در پایان تاکید کرد: برگزاری تمامی دادگاه های علنی برخط مراجع قضایی استان سمنان از طریق صفحه اطلاع رسانی در پیام رسان های ایرانی ایتا و روبیکا به نشانی @akbari_dadsm و تارنمای رسمی دادگستری به نشانی https://dadgostari-sm.eadl.ir/ اطلاع رسانی خواهد شد.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چهار دادگاه علنی برخط در دامغان و شاهرود برگزار می شود" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چهار دادگاه علنی برخط در دامغان و شاهرود برگزار می شود"، کلیک کنید.