پیام پادشاه مراکش به رژیم صهیونیستی و جهان درباره وضعیت فلسطین

پیام پادشاه مراکش به رژیم صهیونیستی و جهان درباره وضعیت فلسطین

پادشاه مراکش حمله به نوار غزه را لکه ننگی برای بشریت دانست و توقف این حملات و اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی علیه قدس و مسجد الاقصی را خواستار شد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ، «محمد ششم» پادشاه مراکش روز شنبه در سخنرانی که در پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی در گامبیا «احمد التوفیق» وزیر اوقاف و امور اسلامی این کشور به نمایندگی از او داشت، اظهار کرد حمله ظالمانه به غزه که مردم بی پناه فلسطین را در شرایطی بسیار خطرناک قرار داده، به منزله لکه ننگی بر پیشانی بشریت است.

پادشاه مراکش گفت: ما بار ها خواسته خود مبنی بر توقف فوری، پایدار و فراگیر این جنگ بی سابقه و موافقت با انتقال کمک های بشردوستانه به کل نوار غزه را تکرار کردیم، ما در مقابل این فاجعه انسانی بی مانند در جهان معاصر، به عنوان رییس کمیته قدس و بر اساس وظیفه مان در سازمان همکاری اسلامی برای همبستگی و نیز در راستای مشارکت در امدادرسانی ها و کمک هایی که کشور های دوست و برادر انجام می دهند، با هماهنگی مسوولان مصری و از طریق گذرگاه رفح شروع به ارسال مستقیم مقادیر قابل توجهی از کمک های انسانی برای برادران فلسطینی مان در غزه و قدس کردیم، و با وجود مشکلات بسیار، فعالیت میدانی آژانس بیت المال قدس را تحت نظارت خود افزایش دادیم تا طرح های اجتماعی و اقتصادی مفید برای ساکنان شهر قدس اجرا شده و حمایت های لازم از برخی از بیمارستان ها به عمل آید.

محمد ششم در ادامه تاکید کرد: صحبت های رایج درباره آینده نوار غزه تنها در صورتی محقق می شود که حملات متوقف شده و تمامی مشکلات ملت فلسطین برطرف شوند، نوار غزه مساله ای فلسطینی و بخشی از خاک سرزمین یکپارچه فلسطین است که در چهارچوب رویکرد راه حل 2دولتی و طبق قطعنامه های بین المللی مربوطه باید از صلح و استقلال برخوردار شود.

او در ادامه نیز توقف تمامی اقدامات تحریک آمیزی که می تواند درگیری ها را تشدید کند و نیز توقف اقدامات یک جانبه و غیرقانونی رژیم صهیونیستی را که علیه مناطق فلسطین اشغالی از جمله قدس شریف و مسجد الاقصی با هدف تغییر وضعیت حقوقی و هویتی شهر قدس شریف انجام می شود، خواستار شد.

پادشاه مراکش بار دیگر بر مخالفت همه جانبه این کشور با تمامی اشکال کوچاندن اجباری، مجازات جمعی و اقدامات انتقام جویانه ای که علیه فلسطینی ها انجام می شود، تاکید کرده و از کشور هایی که در روند حل وفصل این درگیری از نفوذ برخوردار هستند، خواست به مسوولیت های تاریخی خود عمل کرده، خرد و منطق را سرلوحه خود قرار داده و برای توقف این وضعیت فاجعه بار به شکل جدی عمل کنند و منطقه را از گرداب خشونت، سیاست به حاشیه راندن و تحمیل شرایط دور کرده و برای ایجاد شرایط مناسبی جهت آغاز یک روند مسالمت آمیز واقعی که به راه حل 2دولتی منجر شود، تلاش کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیام پادشاه مراکش به رژیم صهیونیستی و جهان درباره وضعیت فلسطین" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیام پادشاه مراکش به رژیم صهیونیستی و جهان درباره وضعیت فلسطین"، کلیک کنید.