پژوهش باید در راستای حل مشکلات صنعت باشد

پژوهش باید در راستای حل مشکلات صنعت باشد

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد گفت: دانشگاه باید پژوهش ها و پایان نامه های غیرکاربردی را به سمت حل مشکلات صنعت و جامعه هدایت کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، محمدرضا دهقانی اشکذری، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در مراسم تکریم و معارفه معاونان قدیم و جدید پژوهش و فناوری این دانشگاه اظهار کرد: پژوهش در چند سال اخیر در واحد یزد فعال و کار های اصولی انجام شده که با توجه به زیر ساخت خوب در حوزه پژوهش دانشگاه باید از پژوهش ها و پایان نامه های غیر کاربردی به سمت حل مشکلات صنعت و جامعه حرکت کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در کل کشور با یک و نیم میلیون دانشجو و 400واحد دانشگاهی بازار خوبی دارد به همین سبب برای تعلق داشتن شرکت ها به دانشگاه، متعهد شدیم فروش محصولات شرکت پدیده قرن ایساتیس با تولید بیش از 16 محصول شوینده بهداشتی در استان و کشور را بر عهده گیریم.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد طرح مهارت یار را یکی از طرح های موفق ارتباط صنعت با دانشگاه دانست و عنوان کرد: در این طرح کلاس درس در کارخانه تشکیل شده و آموزش های تیوری را در محل کارخانه به صورت عملی خواهند دید. 400 نفر از دانشجویان با شرکت در این طرح در کارخانه مشغول به کار هستند و امسال جشن دانشجویانی که 80درصد واحد های خود را در صنعت گذرانده اند برگزار خواهیم کرد.

دهقانی اشکذری آزمایشگاه بتن را یکی از موفق ترین آزمایشگاه های کشور برشمرد و بیان کرد: امکانات واحدهای دانشگاه آزاد استان یزد فراوان است که باید با برنامه ریزی از آنها استفاده کرد.

وی گفت: سرای رباتیک باید مشکل صنعت را حل کند. در حوزه درآمده، به دنبال کاهش وابستگی به شهریه دانشجو هستیم و در سال قبل، استخر پرورش ماهی و نیروگاه برق خورشیدی در واحد اشکذر، مجتمع گردشگری علمی در واحد تفت و کارگاه دوخت لباس در دانشگاه آزاد اسلامی خاتم را ایجاد کردیم که 6 هزار لباس انتظامات کل کشور را تهیه کند و طرح های درآمدزایی دیگری را در سال پیش رو افتتاح خواهیم کرد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد مطرح کرد: انتظار است از معاونت جدید پژوهش که جهت دهی از پژوهش و پایان نامه های غیرکاربردی به سمت حل مسیله و مشکلات کشور باشد.

به گزارش سی تی مگ، در پایان از تلاش های ابوالفضل صادقیان در معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یزد با اهدا لوح، قدردانی و برای محمدمهدی کریم نژاد آرزوی موفقیت شد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پژوهش باید در راستای حل مشکلات صنعت باشد" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پژوهش باید در راستای حل مشکلات صنعت باشد"، کلیک کنید.