پرویزی: بوکس ورزشی مافیایی است/ ناداوری سه سهمیه المپیک را از ایران گرفت

پرویزی: بوکس ورزشی مافیایی است ناداوری سه سهمیه المپیک را از ایران گرفت

ملی پوش بوکس گفت: داوری غلط و افتضاح سه سهمیه المپیک را از بوکس ایران گرفت.

مهدی پرویزی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ، درباره حضور در مسابقات بوکس انتخابی المپیک پاریس در تایلند و اینکه در گام آخر کسب سهمیه ناموفق بود، اظهار کرد: چون مسابقات کسب سهمیه بود در سطح جهانی برگزار شد و سطح مسابقات بالا بود. تیم های پرقدرتی حضور داشتند و تلاش زیادی می کردند تا بتوانند به سهمیه المپیک دست یابند. رقبا هزینه های زیادی کرده بودند تا بتوانند نتایج قابل توجهی بگیرند. با توجه به شرایطی که داشتیم تمامی نمایندگان ایران در مسابقات انتخابی المپیک فوق العاده ظاهر شدند. رسیدگی کشور هایی مثل آلمان، آمریکا و چند کشور دیگر به بوکسورهای شان بهتر از ایران بود.

بیش از 20 اعزام داشته باشیم

وی ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت ارز، اعزام به چند مسابقه بین المللی قابل توجه بود. بسیاری از رقبا بودند که هزینه های میلیون دلاری کرده بودند، اما در همان ابتدای کار از دور رقابت ها کنار رفتند و نمایندگان آنها نتوانستند نتایج خوبی بگیرند. در این چهار سال اخیر حداقل به حضور در 20 تورنمنت نیاز داشتیم تا بتوانیم به سهمیه المپیک برسیم، اما در این چند ماهه اعزام ها صورت گرفت و پیش از این شاهد چنین اعزام هایی نبودیم. حالا که فرصت حضور در المپیک پاریس را از دست دادیم برای آنکه در المپیک 2028، بوکس ایران نماینده داشته باشد باید بیش از 20 اعزام داشته باشیم و از همین حالا برنامه ریزی شود تا امسال و در سال های آینده با حضور در تورنمنت های مختلف به سهمیه المپیک دست یابیم.

بوکس ورزش بسیار سختی است

ملی پوش بوکس ایران خاطرنشان کرد: جذب مربیان کوبایی برای پیشرفت بوکس بسیار خوب بود و اینکه در یک سال اخیر به تورنمنت های مختلف رفتیم در شرایط بهتری قرار گرفتیم. البته در قیاس با دیگر رقبا عقب هستیم و باید تلاش بیشتری از سوی همه صورت بگیرد. ملی پوشان بوکس به نوبه خود برای پیشرفت شان تمرین کنند و مسابقه دهند، مدیران هم شرایط حضور در مسابقات را فراهم کنند. بوکس ورزش بسیار سختی است و با حضور در مسابقات مختلف می توان در شرایط مسابقه باقی ماند و برای قرار گرفتن در رتبه بالاتر تلاش کرد.

سهمیه المپیک را داوران از بوکس ایران گرفتند

وی تاکید کرد: با وجود کمبود ها در قیاس با رقبا، بوکس ایران می توانست در المپیک سه نماینده داشته باشد، اما افسوس که چنین اتفاقی نیفتاد. دلیل آن هم ناداوری بود و اشتباهاتی که داوران در اعلام رای داشتند. شب ها خواب به چشمم نمی آید، چون داوران با اعلام رای غلط و افتضاح خود، حضور در المپیک را از من گرفتند. فونتانا سرمربی کوبایی تیم ملی فردای مسابقه من با داوران جلسه گذاشته بودند و آنها گفته بودند رقابت هر دو بوکسور در یک سطح و برابر بود ولی کشور ساحل عاج کاری کرده بود که بوکسور این کشور برنده شد. بوکس ورزشی مافیایی است و باید در بخش داوری کرسی داشته باشید تا بتوانید لابی کرده و مانع از خورده شدن حق نمایندگان کشورتان شوید. علی حبیبی نژاد و میثم قشلاقی هم اسیر ناداوری شدند و سهمیه المپیک آنها از دست رفت.   

پرویزی یادآور شد: فونتانا سرمربی و فونتس مربی تیم ملی، بسیار به ما کمک کردند و من به شخصه با مربیان کویایی تیم میل بسیر هماهنگ شده ام. البته مربیان ایرانی هم به من و دیگر بوکسورهای کشور کمک زیادی کرده اند و نباید زحمات آنها را نادیده گرفت چون سهم ممهمی در ارتفاق بوکس ایران داشته اند. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پرویزی: بوکس ورزشی مافیایی است/ ناداوری سه سهمیه المپیک را از ایران گرفت" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پرویزی: بوکس ورزشی مافیایی است/ ناداوری سه سهمیه المپیک را از ایران گرفت"، کلیک کنید.