ویژگی های ورق استیل 304 – خبرگزاری سی تی مگ

ویژگی های ورق استیل 304

ورق های استیل و به خصوص ورق استیل 304 دارای یک سری مشخصات و ویژگی ها هستند. این مشخصات می توانند در خصوصیات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و… به خوبی نمایان باشند.

به گزارش گروه بازار خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ، ورق های استیل و به خصوص ورق استیل 304 دارای یک سری مشخصات و ویژگی ها هستند. این مشخصات می توانند در خصوصیات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و… به خوبی نمایان باشند. به همین خاطر نیز باید حتماً این موارد را بشناسید.

  1. خواص ضد پوسیدگی و زنگ زدگی
  2.  مقاومت نسبت به حرارت و گرما
  3.  مقاومت نسبت به خوردگی مواد شیمیایی
  4.  قابلیت شکل پذیری
  5.  طول عمر بالا و…

 کارایی های ورق استیل 304

 ورق استیل 304 را در محیط های مختلفی می توانیم استفاده کنیم. به همین دلیل نیز بازرگانی رزاقی همیشه حجم سفارشاتی که از ورق استیل 304 دارد، بیشتر از دیگر گریدهای ورق استیل است. استفاده از این ورقه ها در ساخت انواع بخش های لوازم خانگی، ساخت روکش های مختلف در محیط های داخلی و بیرونی برای سازه ها و… از جمله کارایی هایی است که ورق استیل ها دارند.

 نحوه تولید ورق استیل 304

 برای تولید ورق استیل 304 نیاز است که یک سری مراحل و موارد طی شود. عدم طی شدن هر کدام از این مراحل می تواند سبب شود که ورق استیل تولید شده بی کیفیت باشد. به همین خاطر نیز باید حتماً تمامی مراحل به صورت دقیق و اصولی طی شوند.

 ذوب مواد اولیه:  در مرحله اول تمامی مواد و عناصری که قرار است در آلیاژ استیل وجود داشته باشند، در کارگاه ذوب می شوند. در این مرحله لازم است که نسبت ها و درصدهای مواد به درستی تعیین شده باشند.

 کربن زدایی: مرحله بعدی در خصوص کربن زدایی است. کربنی که در مواد اولیه آلیاژ وجود دارد، لازم است که درصد مشخصی داشته باشد. بیشتر و یا کمتر شدن درصد کربن در آلیاژ می تواند سبب تغییر خواص فیزیکی و شیمیایی ورق استیل 304 شود. بنابراین کربن اضافی تا جایی که به درصد مورد نظر برسد، حذف می شود.

 تنظیم مواد سیال: مواد ذوب شده که در این مرحله به صورت مواد سیال درآمده اند، باید هم خورده و به خوبی تنظیم شوند. اگر میکسر در این مرحله کار خودش را به خوبی انجام ندهد، ورق استیل یک دست و مناسبی نیز تهیه نخواهد شد.

 فرم دهی:  مرحله فرم دهی با نام مرحله نورد گرم هم شناخته می شود. معمولاً فرم دهی مواد استیل به شکل های مختلف در این قسمت انجام می شود. بنابراین ساختن لوله، ورق و… از مواد استیل در مرحله نورد گرم انجام می شود.

 آنیلینگ اولیه:  آنیلینگ اولیه و یا مرحله عملیات حرارتی چیزی است که پس از نورد گرم انجام می شود. این مرحله باید با دقت انجام شود تا ورق استیل تولید شده و یا به طور کلی سازه تولید شده دچار هیچ نوع مشکلی نشود.

 آنیلینگ نهایی: این مرحله که با نام نورد سرد هم در بین صنعتگران شناخته می شود، می تواند ویژگی های ورق استیل 304 را تکمیل کند و در واقع نوعی اختتامیه برای این پروسه تولید باشد.

 کنترل کیفیت: همان طور که گفته شد آنیلینگ نهایی در حقیقت مرحله پایانی است که برای تولید ورق استیل 304 و تمامی ورقه های استیل نیاز است طی شود. پس از نورد سرد، باید کیفیت ورقه های تولید شده مورد بررسی قرار گیرد. هرقدر کیفیت ورقه ها بالاتر باشد، قیمت نهایی آن ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 پوشش ورق استیل: برخی از محصولات و ورقه های استیل 304 می توانند در نهایت دارای یک نوع پوشش نیز باشند. این پوشش و کاور در مرحله بعد از کنترل کیفیت بر روی ورقه ها قرار می گیرد. گاهی اوقات کاور رنگی و گاهی اوقات کاور بی رنگ بر روی ورقه کشیده می شود.

 قیمت ورق استیل 304: برای خرید ورق استیل 304 نیاز است که حتماً یک سری موارد و نکات را در نظر بگیرید و سپس خرید کنید. این کار سبب می شود تا بتوانید محصولات و ورقه های مورد نیاز را در کوتاه ترین زمان ممکن خریداری کنید.

 تشخیص گریدهای مختلف: در این مرحله نیاز است که حتماً گریدهای مختلف را بشناسید تا بدانید که دقیقاً کدام گرید را باید خریداری کنید. به طور کلی تمامی گریدهای استیل 304، دارای یک سری ویژگی های مشخص همچون ضد زنگ بودن، مقاومت و… هستند. این در صورتی است که هر گریدی می تواند یک سری مولفه های منحصر به فرد نیز داشته باشد. پس پیش از خرید حتماً گریدهای متفاوت را بشناسید و سپس خرید کنید.

تفاوت استیل 304 با 316 در چیست؟

نخست باید بیان نمود که خاصیت مکانیکی هر دو حدودا شبیه هم می باشد  ولی عمده ترین فرق استیل 304 با 316 در این است که آلیاژ 316 دارای نیکل و مولیبدن زیادتری است که این دو عنصر افزایش یافته در آن باعث می شود که استیل 316  نسبت به استیل 304 اندکی گرانبهاتر باشد. گرید 304 جزو معیار 18.8 فولاد زنگ نزن می باشد. این گونه استیل در دامنه وسیعی از فرآورده های در دسترس است و از خصوصیات چشمگیری نظیر شکل دهی و قابلیت جوشکاری برخوردار است و جزء ورق های استیل براق میباشد.

از سویی آلیاژ 316 همواره در خیلی از امور صنعتی به کار برده میشود که در بردارنده مواد شیمیایی تحلیل شده و همچنین پیرامون های دارای نمک زیاد همانند نواحی ساحلی و محیط های باز است که در آن نمک های ضدیخ متداولی موجود میباشند. با ملاحظه به خصوصیات غیر واکنشی آن فولاد ضد زنگ 316 در تولید لوازم پزشکی جراحی هم مورد استفاده قرار میگیرد. پیکره این استیل از لحاظ استقامت در مقابل فرسودگی مخصوصا در مقابل کلرید و محلول کلر پایدارتر از آلیاژ 304 است که این مسیله خود یکی از فاکتورهای اصلی گرانتر بودن آن نسبت به استیل 304  و از عمده ترین فرق استیل 304 با 316 میباشد و این ویژگی گرید 316 سبب شده است که برای نواحی که در معرض نمک واقع میشوند مناسب تر باشد.

قیمت ورق استیل 304 چقدر است؟ - استیل آروین

 پیدا کردن محدوده قیمتی مناسب برای استیل 304

 حتی محدوده قیمتی که برای ورقه های استیل 304 وجود دارد نیز می تواند بسیار اهمیت داشته باشد. ورقه هایی را تهیه کنید که می دانید نه قیمت های بسیار بالا و نه قیمت های بسیار پایینی دارند. مسلماً اگر سازه های بزرگی دارید و پروژه شما بیش از اندازه بزرگ است، باید ورقه هایی را خریداری کنید که قیمت مناسبی نیز دارند. در غیر این صورت ممکن است با ضرر مالی روبرو شوید.

 پیدا کردن شرکت مناسب

 علاوه بر تمامی نکات و مواردی که وجود دارد، حتماً باید شرکت مناسبی را نیز پیدا کنید که خرید خود را از آنجا انجام دهید. می توان گفت بازرگانی رزاقی یکی از گزینه های واردات و فروش در این زمینه است. به همین خاطر نیز می توانیم بگوییم که اگر قصد خرید داشته باشید، هم قیمت ها و هم کیفیت های بسیار مناسبی را در این شرکت پیدا خواهید کرد. این شرکت هم خرید حضوری و هم خرید آنلاین داشته و شما می توانید به هر طریقی که دوست دارید، خرید خود را ثبت کنید. 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ویژگی های ورق استیل 304 – خبرگزاری سی تی مگ" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ویژگی های ورق استیل 304 – خبرگزاری سی تی مگ"، کلیک کنید.