وزیر صمت: شورای رقابت مسوول قیمت پژو پارس است – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

وزیر صمت: شورای رقابت مسوول قیمت پژو پارس است - خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سی تی مگ، عباس علی آبادی وزیر صمت امروز در حاشیه جلسه با کمیسیون اصل نود مجلس در جمع خبرنگاران در مورد حواشی پژو پارس و وضعیت سامانه یکپارچه اظهار کرد: سیاست شخصی من این است که ما در وزارت صمت سیاست گذار هستیم ما مجری نیستیم. مسوولین وقت با راه اندازی سامانه یکپارچه قصد داشتند کمترین تخلف را در فروش خودرو داشته باشیم و حداکثر نظارت اعمال شود.

وی افزود: در حال حاضر به سمتی می رویم که اساساً دغدغه خودرو را از دوش مردم برداریم و مردم مستقیم با خودروساز در ارتباط باشند.

علی آبادی ادامه داد: در مورد قیمت پژو پارس هم شورای رقابت مسوول است و قانونا ما سیاست گذار نیستیم و ما فقط مجری سیاست های ابلاغی هستیم.

وی همچنین در مورد گارانتی خودرو اظهار کرد: در بحث ایمنی خودروها شرایطی برای خودروسازان تعیین کردیم که مهم ترین آن ها، افزایش مدت گارانتی و انجام تست های مربوطه است که مقرر شده بخش خصوصی در زیرساخت های این تست ها سرمایه گذاری کند و همچنین نظارت در این حوزه باید دایمی باشد.

وزیرص مت با بیان اینکه آیین نامه واردات خودروهای دست دوم تصویب شده و این موضوع در لایحه بودجه هم دیده شده است، تصریح کرد: این موضوع باید پیگیری شود تا دولت آن را ابلاغ کند.

وی افزود: در حال حاضر واردات خودروهای جانبازان، برای جانبازان بالای 70 درصد در حال انجام است. احتمالاً امسال بعد از اتمام نیاز جانبازان بالای 70 درصد، واردات برای جانبازان 50 تا 70 درصد انجام می شود.

علی آبادی در ادامه تصریح کرد: آمادگی داریم نیاز بازار در حوزه حمل و نقل عمومی را مطابق سفارش ها تامین کنیم. در حال حاضر برای تولید 2000 اتوبوس دیزلی و 200 اتوبوس برقی ظرفیت ایجاد شده، اما اگر بیشتر هم سفارش داده شود، آمادگی تولید داریم.

وی با اشاره به اینکه امسال در ازای هر خودروی وارداتی، چهار خودروی فرسوده اسقاط خواهد شد، گفت: سال گذشته بیش از یک میلیون و 300 هزار خودرو تولید شد و امسال برنامه وزارتخانه تولید بیش از یک میلیون 700 هزار خودرو است.

وزیر صمت با بیان اینکه کمیسیون اصل نود به این وزارتخانه تکلیف کرد افرادی که خودرو اسقاط می کنند بتوانند از انواع خودروهایی که می توانیم عرضه کنیم، استفاده کنند، تاکید کرد: خودروهای برقی در اولویت ارایه به متقاضیان تاکسی های فرسوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر صمت: شورای رقابت مسوول قیمت پژو پارس است – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر صمت: شورای رقابت مسوول قیمت پژو پارس است – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.