واشنگتن: ارسال تسلیحات و مهمات آمریکایی به اسراییل متوقف شد

واشنگتن: ارسال تسلیحات و مهمات آمریکایی به اسراییل متوقف شد

یکی از مقامات ارشد آمریکایی گفت پس از آنکه رژیم صهیونیستی نتوانست نگرانی های واشنگتن را نسبت به حمله احتمالی به رفح در نظر بگیرد، آمریکا ارسال محموله ای از بمب ها را به این رژیم متوقف کرده است.

به گزارش سی تی مگ، یکی از مقامات ارشد دولت «جو بایدن» رییس جمهور آمریکا به شرط آنکه نامش فاش نشود، گفت: «این محموله شامل 1800 بمب 2000 پوندی (907 کیلوگرمی) و 1700 بمب 500 پوندی بود.»

طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، این اولین بار از زمانی است که جو بایدن از زمان هشدارش به نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ماه آوریل دست چنین اقدامی زده است؛ او به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته بود که سیاست آمریکا در قبال غزه به رفتار تل آویو با غیرنظامیان بستگی خواهد داشت.

این مقام آمریکایی به خبرگزاری فرانسه گفت: «ما هنوز تصمیم نهایی درباره این محموله نگرفتیم و فعلا ارسال آن متوقف شده است.»

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد، دولت بایدن چنین تصمیمی را هنگامی اتخاذ کرد که ظاهرا رژیم صهیونیستی با تهدیدات مکررش قصد حمله احتمالی زمینی به رفح را داشت؛ اقدامی که به گفته سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، این کشور با آن مخالفت است.

این مقام آمریکایی ناشناس تاکید کرد: «مقامات اسراییلی و آمریکایی درباره روش های جایگزین گفت وگو و رایزنی می کنند اما این گفت وگوها هنوز تماما نگرانی ما را در نظر نگرفته است.»

علی رغم موافقت حماس با آتش بس در غزه، نیروهای رژیم صهیونیستی همچنان به یورش های خود ادامه می دهند و دوشنبه وارد رفح شدند. پیشتر روزنامه عبری زبان «هاآرتص» نوشت که پس از پایان عملیات نظامی اشغالگران در رفح در جنوب نوار غزه، یک شرکت امنیتی خصوصی آمریکایی مدیریت گذرگاه مرزی رفح با مصر را بر عهده می گیرد. این روزنامه گزارش داد که تل آویو برای محدود کردن عملیات خود در رفح به ایالات متحده و مصر قول داده است؛ عملیاتی که از دوشنبه به بهانه سلب کنترل حماس بر گذرگاه مرزی غزه به مصر و تمرکز بر ضلع شرقی شهر آغاز شد.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واشنگتن: ارسال تسلیحات و مهمات آمریکایی به اسراییل متوقف شد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واشنگتن: ارسال تسلیحات و مهمات آمریکایی به اسراییل متوقف شد"، کلیک کنید.