هاشمی: وزیر نباید به خاطر استقلال و پرسپولیس به دنبال اسم و رسم خودش باشد

هاشمی: وزیر نباید به خاطر استقلال و پرسپولیس به دنبال اسم و رسم خودش باشد

وزیر ورزش گفت: وقتی آموزش و پرورش در بین 16 میلیون دانش آموز نتواند به دنبال استعدادیابی برود طبیعی است که هییت ها به سمت تیم داری می روند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ، آیین گرامیداشت 100 سال باشگاه داری ورزشی نوین در ایران توسط انجمن باشگاه داران ایران و با حضور کیومرث هاشمی در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

کیومرث هاشمی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره رییس جمهور و همراهان ایشان اظهار داشت: ورزش کشور یکی از حامیان اصلی خود را از دست داد. در این مدت 10 ماه هر درخواستی که از ایشان داشتیم به طور ویژه پیگیری می کردند و ما وظیفه داریم راه آیت الله رییسی را به خوبی ادامه دهیم.

وزیر ورزش و جوانان با تبریک یکصدمین سالگرد باشگاه داری نوین در کشور گفت: امیدواریم که این نوع مراسم ادامه دار باشد و شاهد رشد و شکوفایی ورزش کشور باشیم. امروز در دنیای ورزش، ورزشکار به عنوان قلب مجموعه محسوب می شود. ورزشکار زمانی می تواند خوب کار کند که باشگاه دارای ما پویا و فعال باشد. متاسفانه هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت باشگاه ها برای توسعه ورزش قهرمانی و همگانی استفاده کنیم.

هاشمی ادامه داد: خیلی از فدراسیون ها و هییت های ما در سراسر کشور تیم داری و باشگاه داری می کنند که این کار اصولی نیست. فدراسیون های ما وظیفه سالن داری و تیم داری ندارند. وقتی آموزش و پرورش در بین 16 میلیون دانش آموز نتواند به دنبال استعدادیابی برود طبیعی است که هییت ها به سمت تیم داری می روند.

کیومرث هاشمی خاطرنشان کرد: باید از دو مسیر باشگاه داری و آموزش و پرورش پیش برویم که بتوانیم ورزش توسعه یافته داشته باشیم. تا به امروز براساس اقدامات انجام شده 33700 باشگاه در سطح کشور داریم که با استاندارد های باشگاه داری در دنیا فاصله دارند. یکی از رسالت های اصلی ما این است که به سمت توسعه باشگاه داری برویم.

وی اظهار داشت: دو موضوع اصلی را در کنار دیگر مسیولیت های خود دنبال می کنیم و برای ما تکیلف شده است. طرح آمایش یکی از برنامه های اصلی ما محسوب می شود که حلقه گمشده ورزش کشور است. ما زمینه لازم را داریم ولی نتوانستیم از امکاناتی که داریم بهره بگیریم. مشکل ورزش کشور ما این است که عدالت رعایت نشده ولی با اجرای آمایش سرزمینی قطعا اجرای عدالت را شاهد خواهیم بود.

وزیر ورزش و جوانان افزود: با توجه به نقطه زنی که در طرح آمایش سرزمینی انجام شد مشخصا سه رشته فوتبال، بدنسازی و آمادگی جسمانی بیشتر باشگاه های ما را شامل می شود و با اجرای طرح آمایش سرزمینی که یکی از موارد آن توسعه باشگاه داری در کشور است می توان همه رشته های ورزش را توسعه داد.

او بیان کرد: همه ما و مجموعه باشگاه داران وظیفه داریم که خود را به استاندارد ها نزدیک کنیم. ساختار مدیریت حرفه ای در باشگاه ها یکی از ملزومات باشگاه داری در دنیای امروز است و ما نیز باید به لحاظ ساختار مدیریت حرفه ای توسعه پیدا کنیم. نمی توانیم به دنبال باشگاه حرفه ای باشیم ولی مدیر حرفه ای نداشته باشیم.

کیومرث هاشمی تصریح کرد: در گذشته باشگاه ها در بخش امکانات و تجهیزات ساده تر بودند ولی امروز شاهد تجهیزات مدرن در ورزشگاه ها هستیم که باید ما نیز به لحاظ تجهیزات به سمت جهانی شدن برویم. در بحث اسپانسر و حامی مالی تا به الان کوتاهی زیاد شده و از ورزش حمایت نشده است. باید همگی کمک کنیم که موضوع اسپانسر به یک قانون تبدیل شود که بتوانیم به توسعه رشته های مختلف کمک کنیم.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان ساخت: بحث حق پخش تلویزیونی نیز یکی دیگر از مشکلات ورزش ما است. موضوع حق پخش باید از نمایندگان و مسیولین مطالبه شود و ما نیز وظیفه داریم که این موضوع را پیگیری کنیم. حق پخش می تواند به حیات باشگاه ها کمک کند.

وی گفت: در سطح ورزش کشور یکی از مشکلاتی که داشتیم بحث دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بود. ما از روز اول اعلام کردیم که کار وزارت ورزش تیم داری نیست و دولت تمرکز خود را گذاشت که بتوانیم سرخابی ها را به بخش خصوصی واگذار کنیم. وزیر نباید به خاطر استقلال و پرسپولیس به دنبال اسم و رسم خودش باشد تا رسیدن به وضعیت مطلوب این دو باشگاه نیاز به حمایت دارند. وظیفه وزارت ورزش، سیاست گذاری است.

در این مراسم اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، پسندیده مدیرکل حوزه وزارتی، سیروس احمدی مدیرکل امور باشگاه ها و کلانتری مدیرکل دفتر همگانی وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.

در پایان این مراسم از 10 نفر از پیشکسوتان باشگاه داری در کشور با حضور وزیر ورزش و دیگر مسیولین تجلیل و همچنین به دلیل حمایت های وزیر ورزش از باشگاه ها توسط محمدرضا طالقانی و کاظم اولیایی از کیومرث هاشمی تجلیل شد. هنچنین نمایندگان باشگاه های جوان نو، راه آهن، کیان، ابومسلم، خانه ورزش، آکادمی کاراته، آرارات، شاهین، برادران پهلوان شرق، کوهنوردی دماوند، پهلوان پور زورخانه و استخر سونای تهران مورد تجلیل قرار گرفتند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "هاشمی: وزیر نباید به خاطر استقلال و پرسپولیس به دنبال اسم و رسم خودش باشد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "هاشمی: وزیر نباید به خاطر استقلال و پرسپولیس به دنبال اسم و رسم خودش باشد"، کلیک کنید.