نظر قطعی دولت درباره تغییر در نحوه تعیین دستمزد اعلام شد/ سخنگوی دولت درباره حقوق کارگران چه گفت؟

نظر قطعی دولت درباره تغییر در نحوه تعیین دستمزد اعلام شد/ سخنگوی دولت درباره حقوق کارگران چه گفت؟

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ، در حالی وزیر کار تاکنون چندین بار در رابطه با احتمال واگذاری تعیین دستمزد به مجلس خبر داده است که امروز سخنگوی دولت، این موضوع را منتفی دانست.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در خصوص اظهارنظر مسیولان وزارت کار درباره واگذاری تعیین حقوق کارگران از سوی مجلس و حذف سه جانبه گرایی اعلام کرد: دولت هیچ تصمیمی درخصوص واگذاری مرجع تعیین حقوق کارگران به مجلس نگرفته و به سه جانبه گرایی معتقد است.

وی عنوان کرد: دولت به اصل 3 جانبه گرایی معتقد است. تضمین حقوق کارگر و کارفرما در گروی اصل سه جانبه گرایی خواهد بود. دولت در این موضوع هیچ برنامه و لایحه ای ندارد هیچ لایحه ای در این خصوص نه تصویب شده و نه در این دولت تصویب خواهد شد دولت مخالف نقض اصل سه جانبه گرایی و واگذاری آن به مجلس شورای اسلامی است.

بنا به این گزارش، صولت مرتضوی، وزیر کار 28 اسفندماه سال گذشته اعلام کرد: به این نتیجه رسیدیم که با ارسال لایحه ای به مجلس نحوه تعیین حداقل حقوق کارگران را عوض کنیم. بهترین مرجع برای تصمیم گیری حقوق کارگران مجلس است.

به گفته او، مجلس با گرفتن نظر نمایندگان کارگری و کارفرمایی و وزارت کار در مورد حقوق کارگران تصمیم می گیرد و آن را در لایحه بودجه می گنجاند.

وزیر کار همچنین پس از یک ماه در پاسخ به سوالی پیرامون وضعیت لایحه واگذاری تعیین نرخ دستمزد کارگران به مجلس، گفت لایحه واگذاری تعیین دستمزد در حوزه کارشناسی وزارتخانه در حال بررسی است، در بخش کارشناسی وزارتخانه است که بعد باید به دولت ارسال شود و در صورت تصویب در هیات دولت به مجلس ارسال خواهد شد.

حمید حاج اسماعیلی، کارشناس بازار کار نیز در گفت وگو با سی تی مگ عنوان کرد: اساس و استاندارد تعیین دستمزد در دنیا این است که خود کارگران برای آن چانه زنی می کنند و بخشی از میز مذاکره در چانه زنی های دستمزد هستند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "نظر قطعی دولت درباره تغییر در نحوه تعیین دستمزد اعلام شد/ سخنگوی دولت درباره حقوق کارگران چه گفت؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "نظر قطعی دولت درباره تغییر در نحوه تعیین دستمزد اعلام شد/ سخنگوی دولت درباره حقوق کارگران چه گفت؟"، کلیک کنید.