ناکامی عنوان داران کشتی جهان و المپیک در کسب سهمیه پاریس

ناکامی عنوان داران کشتی جهان و المپیک در کسب سهمیه پاریس

تعدادی از چهره های شاخص و عنوان دار جهان و المپیک با شکست در مسابقات کسب سهمیه المپیک، از رسیدن به این رویداد بزرگ بازماندند.

به گزارش سی تی مگ، در جریان رقابت های روز نخست کشتی فرنگی کسب سهمیه المپیک در ترکیه به عنوان فرصت نهایی رسیدن به المپیک پاریس، تعدادی از چهره های عنوان دار جهان و المپیک تن به شکست دادند.

در وزن 67 کیلوگرم، هان سو ریو کشتی گیر کهنه کار کره ای و دارنده 2 مدال طلا و یک نقره جهان در ادامه نمایش ضعیف خود طی سال های اخیر، اینبار نیز در همان دور نخست مسابقات جهانی گزینشی المپیک برابر ماتیاس لیپاستی از فنلاند یک بر یک شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، از دور مسابقات حذف شد و فرصت حضور در سومین دوره متوالی المپیک را از دست داد.

دیگر اتفاق مهم این وزن شکست سلجوق جان دارنده 2 مدال برنز جهان 2022 و 2023 بود که به یک وزن پایین تر آمده بود تا به سهمیه المپیک المپیک برسد اما در همان دور نخست مقابل یانگ جین رو از کره شمالی 3 بر 2 باخت و حذف شد.

محمدابراهیم الساید دارنده مدال برنز المپیک 2021 توکیو از مصر نیز پس از پیروزی سخت 9 بر 8 برابر ابومسلم آمایف بلغار، در دور دوم با نتیجه 4 بر یک مغلوب والنتین پتیچ از مولداوی شد. وی باید منتظر صعود رقیبش به دیدار فینال باشد تا در گروه بازنده ها شانس خود را برای رسیدن به تک سهمیه المپیک در این گروه امتحان کند.

در وزن 77 کیلوگرم نیز الکساندرین گوتو دارنده مدال های طلا و نقره امیدهای جهان از مولداوی در دور نخست با نتیجه سنگین 8 بر صفر مقابل ادریس ابایف از آلمان شکست خورد.

زولتان لوای دارنده مدال نقره جهان 2022 از مجارستان نیز پس از شکست 6 بر صفر یاکوولیف اوکرانی، در دومین مبارزه 2 بر یک مقابل ایک ناتساکانیان از بلغارستان شکست خورد.

در وزن 77 کیلوگرم ویکتور نمس صرب و لوری لومادزه گرج در یک چهارم نهایی در دیداری حساس به مصاف هم می روند.

در وزن 87 کیلوگرم نیز بردیموراتوف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از ازبکستان پس از شکست 5 بر یک واگنر آلمانی، مقابل الکس کسیدیس سویدی 5 بر 4 شکست خورد و از رسیدن به یک چهارم نهایی بازماند. آلکس کسیدیس سویدی نیز 2 بر یک به رفیق حسین اف آذربایجانی باخت.

در وزن 97 کیلوگرم میچالیک دارنده مدال برنز المپیک از لهستان 3 بر یک مقابل حریف خود از کرواسی تن به شکست داد.

اما در سنگین وزن نیز یاکوبی کاجایا دارنده مدال نقره المپیک توکیو و 2 مدال برنز جهان از گرجستان در مبارزه نخست مقابل الیاس کسمانن از فنلاند با نتیجه 5 بر یک شکست خورد.

کشتی فرنگی ایران به دلیل کسب هر 6 سهمیه المپیک، نماینده ای در این مسابقات ندارد.

نفرات راه یافته به فینال و فرد برنده در مبارزه نفرات سوم، موفق به کسب سهمیه المپیک پاریس در این مسابقات می شوند.
پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ناکامی عنوان داران کشتی جهان و المپیک در کسب سهمیه پاریس" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ناکامی عنوان داران کشتی جهان و المپیک در کسب سهمیه پاریس"، کلیک کنید.