موشک مخوف روسیه دوباره وارد میدان شد/ عکس

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ، طبق اعلام منابع خبری اوکراینی، روس ها مدتی پیش با استفاده از موشک کروز Kh-69، نیروگاه تولید برق تریپیل که بیشترین میزان تولید برق را در میان نیروگاه های استان کیف داشت، مورد هدف قرار داده بودند.

براساس گزارش کانال خبری پارتیزان، موشک کروز Kh-69 در حقیقت نسخه نسل پنجم موشک کروز Kh-59MK2 است که طبق اطلاعات به دست آمده توسط اوکراینی ها، برد آن افزایش یافته است. همانطور که می دانید برد نسخه صادراتی این موشک 290 کیلومتر بوده که اوکراینی ها مدعی شده اند در حمله به نیروگاه تریپیل، موشک های کروز Kh-69 از فاصله حدود 400 کیلومتر پرتاب شده بودند.

طبق اطلاعات موجود، اصلی ترین حامل موشک کروز، جنگنده چندمنظوره نسل پنجمی سوخو Su-57 فلون است و این جنگنده می تواند تا 4 تیر از این موشک کروز را دهلیزهای داخلی خود حمل کند؛ اگرچه بعید است که جنگنده هایی مانند سوخو Su-35S فلانکر-E و یا سوخو Su-34 فولبک مشکلی برای حمل آن داشته باشند. اگر مشخص شود که این موشک توسط فلون شلیک شده باشد، سند دیگری از جنگنده نسل پنجم سوخو Su-57 روس ها در طول جنگ اوکراین خواهد بود.

موشک مخوف روسیه دوباره وارد میدان شد/ عکس

موشک کروز پنهان کار Kh-69، علاوه بر برد حداقل 400 کیلومتری، همچنان دارای سرجنگی 310 کیلوگرمی است. نسخه صادراتی این موشک کروز، دارای برد 290 کیلومتر و سرجنگی 310 کیلوگرمی است.

نکته قابل توجه دیگر مربوط به موشک کروز Kh-69، نصب ماژول مکان یابی Kometa-M برروی این موشک است که مشابه موشک کروز Kh-101 است. همچنین یکی از نکات قابل توجه مربوط به موشک کروز Kh-69، پرواز در ارتفاع کمتر نسبت به موشک کروز Kh-101 است که این موشک را تبدیل به موشک کروز خطرناکی کرده است.

این مورد اولین مورد استفاده از موشک کروز Kh-69 نیست و روس ها بارها از این موشک در طول جنگ اوکراین استفاده کرده اند.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "موشک مخوف روسیه دوباره وارد میدان شد/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "موشک مخوف روسیه دوباره وارد میدان شد/ عکس"، کلیک کنید.