ممنوعیت های جدید در ونیز

ممنوعیت های جدید در ونیز

آفتاب نیوز :

گردشگری انبوه، یکی از اساسی ترین مسایل ونیز در نظر گرفته شده است؛ شهری که جمعیتی در حدود 250 هزار نفر دارد و در سال 2019 بیش از 13 میلیون بازدیدکننده به ثبت رساند و حالا مقامات این شهر می گویند این ممنوعیت های جدید برای محدودکردن تاثیر منفی حضور بیش از حد مسافران به مرحله اجرا درآمده است.

کانال های محله تاریخی ونیز، این شهر را به یکی از پربازدیدترین مکان های اروپا تبدیل کرده است و بر اساس قوانین جدید استفاده از بلندگو توسط گروه های گردشگری ممنوع شده است و همچنین شمار هر گروه نمی تواند فراتر از 25 نفر باشد.

بی بی سی گزارش کرد تغییرات در قوانین گردشگری ونیز پس از آن صورت می گیرد که کارشناسان یونسکو سال گذشته هشدار دادند که ونیز ممکن است به فهرست «میراث جهانی در خطر» اضافه شود؛ زیرا تاثیر تغییرات آب و هوا و گردشگری انبوه تهدیدی برای ایجاد تغییرات غیرقابل برگشت در آن است. این نهاد فرهنگی سازمان ملل پس از به رسمیت شناختن تلاش ها برای رسیدگی به مشکلات این شهر جزیره مانند از طریق سیستم ضد سیل و اقداماتی برای کاهش تاثیر گردشگری انبوه، در نهایت ونیز را در فهرست میراث جهانی در خطر قرار نداد.

ونیز ایتالیا نخستین شهر در جهان است که برای بازدید از کانال های تاریخی و جاذبه های دیگر در روزهای اوج از گردشگرانِ روزانه هزینه دریافت می کند. این اقدام برای مقابله با توریسم بیش از حد و کاهش اثرات مخربی که جمعیت زیاد می تواند در برخی از مکان های آسیب پذیر شهر داشته باشد، طراحی شده است و در عین حال می تواند برخی گردشگران را به بازدید از این شهر در زمان های غیر اوج گردشگری ترغیب کند.

هزینه ورود به شهر ونیز که تقریباً 5.37 دلار است فقط در 29 روز از شلوغ ترین روزهای سال بین 25 آوریل، مصادف با تعطیلات در ایتالیا تا 14 ژوین اعمال می شود.

بیشتر افرادی که به این شهر وارد می شوند باید ثبت نام کنند و یک کد QR یا بلیت دریافت کنند، اما برخی از گردشگران از پرداخت هزینه معاف هستند، به عنوان مثال، بازدیدکنندگانی که شب را در هتل یا اقامتگاهی رسمی می گذرانند مشمول این هزینه توریستی نمی شوند. به همین ترتیب، ساکنان، افراد متولد ونیز، افرادی که از اقوام ساکن، کارگران، دانش آموزان و بازدیدکنندگان زیر 14 سال هستند نیز از پرداخت این هزینه معاف شده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ممنوعیت های جدید در ونیز" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ممنوعیت های جدید در ونیز"، کلیک کنید.