مقام آمریکایی: درآمدهای مالیاتی متعلق به رام الله است و انتقال آنها باید ادامه یابد

مقام آمریکایی: درآمدهای مالیاتی متعلق به رام الله است و انتقال آنها باید ادامه یابد

یک مسوول مقام موضع گیری وزیر دارایی رژیم صهیونیستی درباره درآمدهای مالیاتی تشکیلات خودگردان را تصمیمی خطرناک و بی پروا خواند و تاکید کرد که واریز این وجوه برای تشکیلات باید ادامه یابد.

به گزارش سی تی مگ، مرکز رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی امروز پنج شنبه به نقل از یک مسوول آمریکایی گزارش کرد، «تصمیم اسموتریچ وزیر دارایی رژیم صهیونیستی برای منتقل نکردن درآمدهای مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین، ثبات این نهاد را به خطر انداخته و در راستای منافع هیچ طرفی نیست.»

«بتسلییل اسموتریچ» چهارشنبه در بیانیه ای مخالفت خود را با انتقال درآمدهای مالیاتی به تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد و تصویب تحریم هایی هایی علیه این نهاد را در پاسخ به تصمیم سه کشور اروپایی نروژ، ایرلند و اسپانیا برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین خواستار شد.

وزیر دارایی رژیم صهیونیستی لغو دایمی مجوزهای تمامی مسوولان ارشد تشکیلات خودگردان فلسطین و اعمال تحریم های مالی بیشتر بر مسوولان عالی رتبه آن و خانواده هایشان را نیز خواستار شد.

اسموتریچ همچنین گفت: «قصد ندارم از الان تا اطلاع ثانوی وجوهی را به تشکیلات خودگردان مننقل کنم.»

این در حالی است که مقام های غربی هشدار دادند در صورتی که تل آویو معافیت ضروری را که بانک هایش برای حفظ روابط خود با بانک های فلسطینی نیاز دارند، تمدید نکند، در کرانه باختری اشغالی با یک فاجعه اقتصادی رو به رو خواهیم شد.

یک مقام آمریکایی گفت: «درآمدهای مالیاتی متعلق به تشکیلات خودگردان فلسطین است و روند انتقال آن باید بدون هیچ تعویقی ادامه یابد.»

او تاکید کرد: «تصمیم برای بازگشت به مناطق شهرک نشین ها در شمال کرانه باختری که پیش از این تخلیه شده بودند، تصمیمی خطرناک و بی پروا بوده و در راستای صلح نیست.»

روزنامه نیویورک تایمز نیز به نقل از «جانت یلن» وزیر خزانه داری آمریکا نوشت: «اقدام اسراییل به قطع روابط خود با بانک های فلسطینی، باعث بی ثباتی بیشتر اقتصاد کرانه باختری خواهد شد.»

وزیر خزانه داری آمریکا در ادامه گفت: «اقدام به منزوی کردن فلسطینی ها از سیستم مالی بین المللی می تواند یک بحران انسانی ایجاد کند.»

او افزود: «با گروه هفت برای ممانعت از منزوی شدن فلسطینی ها از سیستم مالی بین المللی همکاری خواهیم کرد.»

این مقام آمریکایی در ادامه نیز ضمن ابراز نگرانی از تهدیدهای رژیم صهیونیستی به اتخاذ اقداماتی برای قطع روابط میان بانک های فلسطینی و بانک های این رژیم، گفت: «تلاش می کنیم اطمینان حاصل کنیم که تحریم ها مانع از ارسال کمک های بشردوستانه به غزه نشود».

وجوهی که اسموتریچ خواهان بلوکه آن ها است، درآمدهای حاصل از دریافت مالیات و عوارض گمرکی بر روی کالاهای وارداتی فلسطین است که وزارت دارایی رژیم صهیونیستی آن ها را جمع آوری کرده و پس از کسر بخشی از آن بابت بدهی ها، جریمه ها و بودجه اختصاصی دولت رام الله به اسرا و آزادگان فلسطینی، ماهانه به رام الله پرداخت می کند.

در سال 2021 میانگین ماهانه این وجوه پس از مبالغی که توسط تل آویو کسر شد، 700 میلیون شکِل (220.8 میلیون دلار) بود که نزدیک به 63 درصد از بودجه ماهانه دولت رام الله را که با بحران مالی شدیدی مواجه است، تشکیل می دهد.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مقام آمریکایی: درآمدهای مالیاتی متعلق به رام الله است و انتقال آنها باید ادامه یابد" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مقام آمریکایی: درآمدهای مالیاتی متعلق به رام الله است و انتقال آنها باید ادامه یابد"، کلیک کنید.