مردم استان تهران طی 4 روز آینده از توقف در حاشیه رودها خودداری کنند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران:

مردم استان تهران طی 4 روز آینده از توقف در حاشیه رودها خودداری کنند

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور هشدار زرد فعالیت سامانه بارشی توسط سازمان هواشناسی خبر داد و گفت: مردم استان تهران طی 4 روز آینده از توقف در حاشیه رودها خودداری کنند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ، حامد یزدی سی تی مگ، بعد از ظهر شنبه از صدور هشدار زرد فعالیت سامانه بارشی توسط سازمان هواشناسی استان تهران خبر داد و گفت: بر اساس اعلام این سازمان از فردا یک شنبه دوم اردیبهشت ماه تا پایان روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه شاهد فعالیت این سامانه خواهیم بود.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با بیان اینکه طبق اعلام هواشناسی، وقوع مخاطراتی نظیر رگبار باران و رعد و برق و در نقاط مستعد به ویژه نیمه شمالی استان بارش تگرگ و در نیمه جنوبی استان، وزش باد شدید و در برخی نقاط استان خیزش گردوخاک را خواهیم داشت، گفت: طبق این پیش بینی احتمال آب گرفتگی معابر و جاری شدن روان آب وجود دارد لذا به همه مردم عزیز توصیه می شود ضمن احتیاط در سفرهای برون شهری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها بپرهیزند و نسبت به عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیل ها احتیاط کنند.

یزدی سی تی مگ بیان کرد: با توجه به لغزندگی و کاهش دید و احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، به ویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، از مردم می خواهیم برای ایمنی بیشتر و جلوگیری از حوادث ناگوار، در صورت عدم ضرورت در محورهای کوهستانی حاضر نشوند و در صورت ضرورت احتیاط لازم را داشته باشند.

وی در خصوص احتمال وقوع وزش باد شدید و خسارت به سازه های موقت نیز هشدار داد و گفت: احتمال خسارت به نهال درختان آسیب پذیر و محصولات باغی و زراعی وجود دارد لذا به کشاورزان عزیز توصیه می شود تمهیدات لازم جهت حفاظت از تولیدات کشاورزی و استحکام نهال های تازه کشت شده با نصب قیم را بیاندیشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران در خصوص فعالیت های کوه نوردی و جابجایی عشایر نیز هشدار داد و بر آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی و پاک سازی دهانه پل ها لایروبی کانال ها و آب روها تاکید کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مردم استان تهران طی 4 روز آینده از توقف در حاشیه رودها خودداری کنند" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مردم استان تهران طی 4 روز آینده از توقف در حاشیه رودها خودداری کنند"، کلیک کنید.