قیمت رسمی دام زنده اعلام شد/ اعلام جزییات عرضه دام زنده در آستانه عید قربان

قیمت رسمی دام زنده اعلام شد/ اعلام جزییات عرضه دام زنده در آستانه عید قربان

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ، مسعود امراللهی، مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به در پیش بودن عید قربان، اعلام کرد: هموطنان عزیز می توانند برای انجام فریضه این روز مبارک، دام مورد نظر خود را از 1900 جایگاه مستقر در تهران و شهرستان ها تامین کنند.

امراللهی در سی تی مگ با بیان اینکه با توجه به بارش های مناسب بهاری و سرسبزی مراتع، وضعیت تولید دام به ویژه دام روستایی و عشایری مناسب است، افزود: خوشبختانه با عنایت خداوند، وضعیت تولید، هم از نوع دام سبک و هم از نوع دام سنگین خوب است و در عید قربان و روز عرفه هم طبق سنوات گذشته با همکاری سازمان تعاون روستایی عشایری و اتحادیه های روستایی و عشایری عرضه دام سالم و بهداشتی صورت خواهد گرفت.

ایلنا نوشت: وی گفت: در سراسر کشور بیش از هزار و 900 جایگاه عرضه دام ایجاد شده که از امروز کار استقرار در آنها انجام می شود و عرضه دام، از فردا یکشنبه صورت می گیرد.

امراللهی درباره جایگاه های عرضه دام تهران نیز گفت: در تهران 15 جایگاه با همکاری شهرداری تهران در میادین میوه و تره بار در نظر گرفته شده که در آنها، دام سالم و بهداشتی با حضور ناظر فنی و ناظر شرعی عرضه می شود.

مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی افزود: علاوه بر موضوع قیمت که مربوط به بازار است، در این جایگاه ها دام با رعایت مسایل بهداشتی عرضه می شود و به ویژه در خصوص دام های مولد، وزارت جهاد کشاورزی اهتمام دارد که به عرصه تولید باز گردند.

امراللهی تصریح کرد: در سراسر کشور نزدیک به دو هزار گروه نظارت فعال خواهد بود که حدود 800 گروه، بصورت سیار فعالیت می کنند.

وی افزود: در جایگاه های تهران، علاوه بر عرضه دام بهداشتی، قربانگاه نیز در نظر گرفته شده و دام ها در صورت موافقت خریدار، همانجا با حضور ناظر دامپزشکی و ناظر فنی قربانی می شود.

امراللهی با بیان اینکه بازار بر مبنای اصل عرضه و تقاضا نرخ گذاری می شود، اظهار داشت: مشکلی از لحاظ تامین نداریم و پیش بینی می شود که قیمت حدود 260 تا 270 هزار تومان به بالا باشد که بستگی به نوع و کیفیت دام هم دارد.

مدیرکل نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد هموطنان می توانند با سامانه تلفنی 1512 نظرات و شکایت خود را مطرح کنند.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت رسمی دام زنده اعلام شد/ اعلام جزییات عرضه دام زنده در آستانه عید قربان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت رسمی دام زنده اعلام شد/ اعلام جزییات عرضه دام زنده در آستانه عید قربان"، کلیک کنید.