قیمت حبوبات کاهشی می شود – سی تی مگ

قیمت حبوبات کاهشی می شود - سی تی مگ

قایم مقام وزیر جهادکشاورزی گفت: با عرضه زیاد، تقویت تولید داخل و کاهش قیمت در بازارهای جهانی قیمت حبوبات در ماه های آینده اصلاح و تثبیت خواهد شد.

به گزارش سی تی مگ، علیرضا پیمان پاک با بیان اینکه حبوبات در بازارهای جهانی تا 70 درصد افزایش قیمت داشت، گفت: قیمت حبوبات از هر تن 1100 دلار به میانگین 1700 دلار رسیده است؛ اما قطعا با عرضه زیاد، تقویت تولید داخل و دورنمای کاهش قیمت در بازارهای جهانی قیمت حبوبات هم اصلاح خواهد شد.

وی که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می کرد، افزود: فصل برداشت جهانی حبوبات از خردادماه شروع می شود که قطعا قیمت ها کاهشی خواهد شد.

قایم مقام وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: از طرفی با تامین ارز خوبی که بانک مرکزی انجام داده و عرضه فراوان این کالا در بازار قیمت ها را تثبیت خواهیم کرد.

گفتنی است؛ قیمت حبوبات از ابتدای سال 1403 با افزایش همراه شد. افزایش قیمتی که بسیاری از فعالان این حوزه علت آن را ناشی از افزایش قیمت جهانی می دانند.

سید عبدی افتخاری_دبیر انجمن حبوبات ایران پیش تر در گفت وگویی با سی تی مگ اعلام کرده بود که افزایش قیمت حبوبات در مبادی ورودی بر مبنای افزایش قیمت در بازارهای جهانی است و تجار سر خود نسبت به تغییر قیمت اقدام نمی کنند اما افزایش قیمت در داخل کشور مربوط به واسطه ها است.

وی همچنین عنوان کرد که واسطه ها در مواقعی که تعادل عرضه و تقاضا به هم می خورد وارد بازار می شوند و با اقدامات خود باعث می شوند در بازار نوسان ایجاد شود. بنابراین باید ضمن تقویت تولید داخل واردات نیز منظم انجام شود تا فرصتی برای ابراز وجود واسطه ها فراهم نشود.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قیمت حبوبات کاهشی می شود – سی تی مگ" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قیمت حبوبات کاهشی می شود – سی تی مگ"، کلیک کنید.