قصور شهرداری مشهد در وقوع سیل اخیر

قصور شهرداری مشهد در وقوع سیل اخیر

به گزارش سی تی مگ از خراسان، حسین حسامی در گفتگویی با اشاره به طرح سوال اخیر از شهردار پیرامون سیل اردیبهشت ماه مشهد، اظهارکرد: در ماده 2 قانون مدیریت بحران کشور، وظیفه دستگاه های مشمول قانون به صراحت مشخص شده است.

وی گفت: تجربه چندین ساله نشان داده که شهرداران اسبق مشهد مقدس، در زمان اعلام بحران و هشدارهای حتی زرد، جلسه مدیریت بحران برگزار کرده اند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد مقدس افزود: در شرایطی که به قول شهردار مشهد، هشدار نارنجی اعلام شده بوده، جلسه تکریم و معارفه جایگزین جلسه مدیریت بحران می شود و اکثر شهرداران مناطق و معاونان شهردار نیز در این جلسه حضور دارند.

حسامی تصریح کرد: از سوی دیگر، طبق بند 14 ماده 55 قانون شهرداری ها و براساس اجاره نامه 40 ساله فی مابین شهرداری مشهد و آب منطقه ای، رفع خطر سیل و نظارت بر کال ها و مسیل های سطح شهر بعهده شهرداری است؛ آیا شهرداری این ماموریت خود را انجام داده است؟ در شرایطی که می دانیم حوزه آبریز مشهد ارتفاعات جنوبی است، اقدام پیشگیرانه ای درخصوص کال ها و مسیل های این حوزه شکل نگرفته است.

وی گفت: شهردار متاسفانه مقصر سیل اخیر را برخی دیگر از نهادها و دستگاه ها معرفی می کند که قابل قبول نیست.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "قصور شهرداری مشهد در وقوع سیل اخیر" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "قصور شهرداری مشهد در وقوع سیل اخیر"، کلیک کنید.