طرح تابستانه مهارت در کردستان اجرا می‌شود – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

طرح تابستانه مهارت در کردستان اجرا می‌شود - خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار سی تی مگ، سید علی علوی ظهر دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برای ایفای نقش مؤثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان دانش‌آموز، در قالب یک عزم و هم‌افزایی ملی «طرح تابستانه مهارت» در بازده زمانی ۱۵ تیرماه تا ۱۵ شهریورماه در استان اجرا می‌شود.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای کردستان در خصوص اهداف طرح تابستانه مهارت، افزود: اوقات فراغت دانش‌آموزان فرصت مغتنمی برای کسب مهارت است تا این قشر با بازار کسب و کار آشنا شوند.

وی بر ایجاد بسترهای لازم برای شناسایی استعدادهای مهارتی دانش‌آموزان و بازماندگان از تحصیل تاکید کرد و گفت: کمک به هدایت تحصیلی و شغلی دانش‌آموزان، کمک به خلاقیت، نوآوری و رشد مهارت‌های کسب و کار در دانش‌آموزان، استعدادسنجی، رغبت‌سنجی و تعیین بهترین شغل متناسب با ویژگی‌های فردی متقاضی، معرفی ظرفیت‌های اشتغال موجود در جامعه مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کردستان گفت: این طرح به منظور ایفای نقش مؤثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان و جوانان دانش‌آموز با بهره‌مندی از ظرفیت‌های متقابل سازمان‌های متولی در راستای افزایش مهارت‌آموزی، عدالت آموزشی، توانمندسازی اقتصادی، سرمایه‌گذاری علمی و توسعه کمی و کیفی خدمات گروه‌های مخاطب با تاکید بر دانش‌آموزان کم بضاعت در استان برگزار می‌شود.

علوی ایفای نقش مؤثر در هدایت شغلی و تحصیلی نوجوانان دانش‌آموز را دیگر هدف مهم اجرای طرح تابستانه مهارت عنوان کرد و گفت: طرح تابستانه مهارت از ۱۵ تیرماه همزمان با سراسر کشور در کردستان اجرایی می‌شود و تا ۱۵ شهریورماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه جامعه هدف طرح تابستانه مهارت دانش‌آموزان و سایر گروه‌های سنی ۱۲ تا ۱۸ سال هستند و در قالب این طرح به صورت رایگان آموزش می‌بینند، خاطرنشان کرد: سنین ۱۲ تا ۱۵ سال باعنوان مهارت‌آموز و سنین ۱۵ تا ۱۸ سال تحت عنوان کارآموز از مزایای این طرح بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه‌ای کردستان اضافه کرد: این طرح در مراکز آموزشی دولتی و آموزشگاه‌های آزاد به صورت کاملاً رایگان اجرا می‌شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طرح تابستانه مهارت در کردستان اجرا می‌شود – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طرح تابستانه مهارت در کردستان اجرا می‌شود – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.