شمس آذر – پرسپولیس؛ نیمه اول قهرمانی/ مرحله نهایی ماموریت تکراری در قزوین

شمس آذر - پرسپولیس؛ نیمه اول قهرمانی/ مرحله نهایی ماموریت تکراری در قزوین

آفتاب نیوز :

در تمام هفته های اخیر پرسپولیس با یک امتیاز اختلاف به دنبال استقلال بود. قرمز ها باید پیروز می شدند تا با داشتن سرمایه کافی منتظر لغزش استقلال می ماندند. آن ها وظیفه اول و اصلی خود را به درستی انجام می دادند و قانون فوتبال هم کار خودش را کرد و استقلال بازی قبل سر خورد و امتیاز از دست داد.

این شرایط برای پرسپولیس بیگانه نبود. آن ها فصل قبل نیز با همین فاصله پشت سر سپاهان و استقلال می آمدند و بعد لغزش سپاهان مقابل ملوان، با بردن دربی، رقیب مستقیم را نیز از پیش رو برداشته و با رکورد صددرصد پیروزی در بازی های بهار 1402 قهرمان شدند. اما این هفته شرایطی متفاوت از همیشه دارد. پرسپولیس که در هفته های اخیر باید پیروز می شد تا موقعیت خود در تعقیب صدرنشین را حفظ کند، حالا باید پیروز شود تا سرنوشت جام قهرمانی را در اختیار خود نگه دارد.

این شرایط هم برای پرسپولیس بیگانه نیست، چرا که در سه بازی پایانی فصل قبل هم وجود داشت و 9 امتیاز گرفت و اجازه نداد جام قهرمانی از دستش خارج شود. چهارم خرداد در بازی هفته قبل استقلال در قایمشهر بدون گل متوقف شد و پرسپولیس که نیمه اول با سه گل شکست خورده مقابل استقلال خوزستان به رختکن رفت، نیمه دوم کامبک زد تا با پیروزی شیرین 4-3 با 3 امتیاز به خانه برگردد و حالا مرحله بعدی عملیات قهرمانی در پیش است، بردن دو بازی و گرفتن 6 امتیاز باقیمانده… حالا سرنوشت پرسپولیس در اختیار خودش است و این هفته باید در قزوین به مصاف شمس آذر برود. ورزشگاهی که استقلال دور رفت آنجا 2-2 متوقف شد و خیلی از بزرگان دیگر زانو زدند. پرسپولیس بازی رفت 2-1 شمس آذر را برد، اما خوش شانس بود که پنالتی کاپیتان جوان حریف را بیرانوند گرفت.

شمس آذر اولین فصل حضور در سطح اول فوتبال ایران را با 3 امتیاز منفی آغاز کرد، اما با کسب 19 امتیاز در دور برگشت و با مجموع 42 امتیاز حقیقی، در رتبه پنجم جدول نشسته و بعد از کسر سه امتیاز نیز پشت سر ملوان تیم ششم جدول است. تیمی که می تواند با همان اسکلت جوان لیگ آزادگان ر اولین فصل حضور در سطح حرفه ای خود را به یک سوم بالایی جدول و شش تیم برتر برساند، به هیچ عنوان حریفی نیست که بشود آن را دست کم گرفت. سعید دقیقی این فصل بار ها و بار ها تیم هایی که او را دست کم گرفته بودند را تنبیه کرد.

پرسپولیس در بازی قبل سه گل خورد و عنوان بهترین خط دفاعی لیگ را به رقیب داد. ضعف این تیم در خط دفاعی بر همگان آشکار است و شمس آذر هم تیمی نشان داده که به خوبی می تواند از فضا های حریف استفاده کند. شمس آذر بازی قبل همزمان با بازی پرسپولیس در آبادان تا دقیقه 13 دو گل به میزبان زد! آن هم کاملاً به یک شکل و با استفاده از ضعف بزرگ حریف! هیچ تضمینی وجود ندارد که شمس آذر قادر به تکرار این داستان نباشد. به خصوص با انگیزه بزرگ درخشش مقابل پرسپولیس در این هفته های حساس پایانی و در بازی پخش مستقیم.

پرسپولیس دو 90 دقیقه تا قهرمانی فاصله دارد که لحظه به لحظه هر دو بازی بسیار حساس و حیاتی است. به خصوص با آن نمایش هیجان انگیز بازی قبل حالا تمام هوادارانش هم بازی زیبا می خواهند و هم نتیجه…

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شمس آذر – پرسپولیس؛ نیمه اول قهرمانی/ مرحله نهایی ماموریت تکراری در قزوین" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شمس آذر – پرسپولیس؛ نیمه اول قهرمانی/ مرحله نهایی ماموریت تکراری در قزوین"، کلیک کنید.