شباهت تیم ملی به گروه موسیقی/ چطور ازبکستان در نیمه دوم خلع سلاح شد؟

شباهت تیم ملی به گروه موسیقی/ چطور ازبکستان در نیمه دوم خلع سلاح شد؟

پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است: این دوره شانس ایران برای صعود زیاد است و کار خیلی سختی نداریم به شرط این که تیم مثل گروه موسیقی هماهنگ بازی کنند.

حمید درخشان در گفت وگو با سی تی مگ، در ارزیابی از عملکرد تیم ایران برابر ازبکستان در آخرین دیدار از مرحله دوم مقدماتی جام جهانی فوتبال اظهار کرد: مشخص بود که بازی سختی را برابر ازبکستان خواهیم داشت. این تیم شناخت خوبی نسبت به تیم ما داشت و در جریان بود که با چه شیوه و روشی باید برابر ما بازی کند. دو بازیکن این تیم (اورونوف و ماشاریپوف) چون در کشور ما بازی می کنند با خصوصیات فوتبال ما آشنا بودند. آن ها فوتبال فیزیکی و با قدرتی را بازی می کردند و تلاششان بر این بود که یک امتیاز از ما بگیرند به همین خاطر بازی بسته ای را انجام می دادند و موقعیت های خوبی را خلق کردند که به گل برسند. در حقیقت اهدافی را که می خواستند با نتیجه تساوی به دست آوردند.

او در توضیح تفاوت نمایش ایران در نیمه اول و دوم دیدار با ازبکستان گفت: بازی در نیمه اول از سرعت بالایی برخوردار نبود و خلق موقعیت نداشتیم اما نیمه دوم به بازی سرعت دادیم و تیم ازبکستان را عقب نگه داشتیم و اجازه ندادیم که وارد محوطه جریمه ما شود.

این پیشکسوت فوتبال در پاسخ به این پرسش که چقدر ضعف دفاعی ایران که برابر هنگ کنگ در این بازی برطرف شده بود؟ خاطرنشان کرد: بحث ضعف دفاعی نیست. باید شکل کار را تغییر دهیم تا ضعف هایی را بپوشانیم. وقتی نوع بازی را تغییر می دهیم قطعا اشکالات را نیز می توانیم پوشش دهیم. بنابراین در نیمه دوم وقتی آمدیم نزدیک خط هافبک بازی کردیم موفق شدیم ضعف ها را بپوشانیم و شکل بهتر و روند رو به جلویی را داشته باشیم. به اعتقاد من در نیمه دوم بازیکنان خیلی بهتر از نیمه اول بازی کردند.

درخشان در ارزیابی از عملکرد تیم ایران برابر ازبکستان نسبت به بازی با هنگ کنگ، گفت: تیم هایی مانند هنگ کنگ نمی توانند ضعف تیم ما را نشان دهند اما بازی با ازبکستان این امکان را می دهد. شکل تیم در نیمه دوم خیلی بهتر شد و اشکالاتی که در نیمه اول بود، از بین رفت. در این نیمه شکل بازی تهاجمی تر و رو به جلو بود. وقتی بازی رو به جلوست دیگر به حریف این فرصت داده نمی شود که فشاری را وارد کند و یا برنامه ای برای اجرا داشته باشد. در نیمه دوم خیلی بهتر از نیمه اول بازی کردیم.

او در پاسخ به این پرسش که عملکرد کدام بازیکن در این بازی بهتر بود، تصریح کرد: عملکرد تمام بازیکنان راضی کننده بود. ما به دنبال کار تیمی خوب هستیم، دنبال فرد خاصی نیستیم. تیم برای رسیدن به موفقیت باید کامل باشد. سیستم و نوع بازی و پیاده کردن آن سیستم باید مانند گروه موسیقی هماهنگ باشند، اگر به دنبال این هماهنگی باشیم تیم ما در آینده می تواند بازی زیبا و خوبی را به نمایش بگذارد.

درخشان در پاسخ به این سال که وضعیت تیم ایران را برای صعود به جام جهانی چگونه می بینید؟ اظهار کرد: این دوره شانس ما برای صعود زیاد است و کارمان خیلی سخت نیست. چیزی که برای ما اهمیت دارد این است که تیم خود را هماهنگ تر کنیم و نوع بازی کردن را تکمیل و به یک بلوغ تاکتیکی برسانیم تا بازیکنان در زمین همدیگر را پیدا کنند و نوع بازی آن ها زیبا باشد. این موضوع را باید در مدت باقی مانده توسعه دهیم و با بازی های تدارکاتی بیشتر بتوانیم این هماهنگی و هم خوانی را ایجاد کنیم.

او در پایان گفت: برای این که جوانان در ترکیب تیم بهتر قرار بگیرند و پخته تر شوند، باید بازی های تدارکاتی بیشتری داشته باشیم چون در بازی های تدارکاتی عیب ها دیده می شود و بهتر و با برنامه تر بازی خواهیم کرد.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شباهت تیم ملی به گروه موسیقی/ چطور ازبکستان در نیمه دوم خلع سلاح شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شباهت تیم ملی به گروه موسیقی/ چطور ازبکستان در نیمه دوم خلع سلاح شد؟"، کلیک کنید.