ساخت دستگاهی برای درمان وزوز گوش و تست های شنوایی در کشور

ساخت دستگاهی برای درمان وزوز گوش و تست های شنوایی در کشور

محققان یکی از شرکت های دانش بنیان به منظور درمان وزوز گوش و تست شنوایی برای افرادی که کاندیدای کاشت حلزونی هستند، دستگاهی را به تولید رساندند که قرار است این دستگاه در مراکز درمانی محروم مورد استفاده قرار گیرد.

سمیرا کوشکستانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در گفت وگو با سی تی مگ، با بیان اینکه فعالیت اصلی این شرکت با شعار «زندگی بدون معلولیت و درد برای همه»، بر حل مشکلات شنوایی متمرکز شده است، گفت: بر این اساس عمده فعالیت های ما در حوزه های سیستم های کاشت حلزون شنوایی، سیستم های تشخیص نارسایی شنوایی، سیستم های تحریک الکتریکی و آکوستیکی و ارایه خدمات مشاوره مهندسی و برگزاری نشست های تخصصی در حوزه تحقیقات شنوایی و دوره های آموزشی تعریف شده است.

وی طراحی و ساخت سیستم های توانبخشی و شنوایی را از جمله دستاوردهای این شرکت نام برد و اظهار کرد: دستگاه های تحریک الکتریکی از دستاوردهای ما در حوزه شنوایی است که در نمایشگاه آبادیران تفاهم نامه ای برای کاربردی شدن این سیستم منعقد شد. این دستگاه دارای کاربردهای توانبخشی برای بیماران مبتلا به وزوز گوش و عدم تعادل هستند، است.

کوشکستانی، انجام تست های شنوایی برای بیماران کاندیدای عمل جراحی کاشت حلزونی را از دیگر کاربردهای دستگاه تحریک الکتریکی نام برد و یادآور شد: این دستگاه با ایجاد پالس های تحریک الکتریکی در طول موج های مختلف، تست شنوایی را انجام می دهد، ضمن آنکه این دستگاه قابلیت برنامه ریزی و تغییر فیچرهای سیگنال را دارد.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان خاطر نشان کرد: یکی از ویژگی های مهم این دستگاه، تحریک بای مودال است، به این معنا که هم تحریک الکتریکی و هم اکوستیکی را به طور همزمان می توان اعمال کرد.

این محقق با اشاره به چالش وزوز گوش، خاطر نشان کرد: مشکل دیگری که البته شیوع آن تنها به کم شنوایان و ناشنوایان برنمی گردد، بلکه بسیاری از افراد با آن دست به گریبانند، صدای وزوز گوش یا “tinnitus”  است. «تینتوس» احساس شنیدن صوت که منشا خارجی برای آن وجود ندارد، است و این عارضه گاه چنان آزار رسان می شود که زندگی فرد را مختل می کند، حتی خواب خوب را از فرد می گیرد، فرد را دچار مشکلات روانی می کند و در موارد حاد فرد را به مرحله خودکشی می کشاند.

کوشکستانی با بیان اینکه این مشکل در دنیا هم تا به حال پاسخ کاملی برای درمان نگرفته است، یادآور شد: مقالات علمی در این باره می گویند هر درصدی که از این مشکل کاسته شود، به بیمار کمک خواهد شد. ما با هدف کاهش اثرات آزاردهنده این بیماری از دانش مهندسی الکترونیک در طراحی این سیستم استفاده کرده ایم.

به گزارش سی تی مگ، دستگاه تحریک الکتریکی از جمله محصولاتی است که با انعقاد تفاهم نامه ای در دومین نمایشگاه آبادیران، قرار است در مراکز درمانی مناطق محروم مورد استفاده قرار گیرد. 

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت دستگاهی برای درمان وزوز گوش و تست های شنوایی در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت دستگاهی برای درمان وزوز گوش و تست های شنوایی در کشور"، کلیک کنید.