دانشگاهیان علاوه بر مشارکت در انتخابات وظیفه تبیین گری دارند

دانشگاهیان علاوه بر مشارکت در انتخابات وظیفه تبیین گری دارند

دبیر ستاد انتخابات دانشگاهیان کشور گفت: دانشگاهیان به دلیل داشتن مرجعیت فکری و سیاسی برای اقشار دیگر، وظیفه تبیینی برای ایجاد فضای عقلانیت و نشاط سیاسی در کشور را دارند.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ، مراسم معنوی جشن بزرگداشت غدیر خم در ستاد وزارت برگزار شد در این مراسم؛ رشید جعفرپور دبیر ستاد انتخابات دانشگاهیان کشور ضمن عرض تبریک دهه امامت و ولایت به ویژه عید سعید غدیر خم، با قرائت آیه اکمال گفت؛ غدیر چشمه زلال و جوشان نقطه پیوند نبوت و امامت هست. غدیر منشاء هدایت است. غدیر برای نه فقط شیعه که برای همه مسلمانان و حتی برای همه بشریت منشاء هدایت است.

قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تبیین ویژگی‌های برشمرده رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری از جمله؛ صحنه عزت و حماسه، صحنه رقابت برای خدمت، تثبیت کننده عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران، تامین کننده آبروی ملی و تکمیل کننده حماسه بدرقه شهدای خدمت، وظیفه مهم دانشگاهیان در انتخابات؛ را تبیین اعلام کرد.

دبیر ستاد انتخابات دانشگاهیان کشور افزود: جامعه دانشگاهیان کشور اعم از دانشجویان، استادان، یاوران علمی و خانواده‌های آنان ظرفیت بسیار مناسبی برای مشارکت حداکثری در انتخابات هستند.

دبیر ستاد انتخابات دانشگاهیان کشور علاوه بر تبیین ظرفیت‌های دانشگاهیان در مشارکت حداکثری، افزود: دانشگاهیان به دلیل داشتن مرجعیت فکری و سیاسی برای اقشار دیگر، وظیفه تبیینی برای ایجاد فضای عقلانیت و نشاط سیاسی در کشور را دارند.

جعفرپور، ضمن تبیین اهمیت راهبردی انتخابات اخیر، تاکید کرد که ابلاغیه‌هایی که توسط ستاد انتخابات دانشگاهیان به دانشگاه‌ها ارسال شده زمینه کنشگری مناسب دانشگاهیان و مردم را فراهم می‌آورد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دانشگاهیان علاوه بر مشارکت در انتخابات وظیفه تبیین گری دارند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دانشگاهیان علاوه بر مشارکت در انتخابات وظیفه تبیین گری دارند"، کلیک کنید.