خطیر؟ او اصلاً استقلالی نیست

خطیر؟ او اصلاً استقلالی نیست

آفتاب نیوز :

وینفرد شفر و استقلال؛ شاید اگر علی خطیر اجازه می داد در فصل هجدهم رقابت های لیگ برتر سرمربی آلمانی می توانست تیمش را قهرمان کند. بعدا مدیرعامل سابق در زمانی که معاون باشگاه استقلال بود در این خصوص گفته بود: «اگر شفر می ماند و استقلال را قهرمان می کرد، برای فصل بعدی قطع همکاری با او سخت می شد.» صحبتی که هنوز هم استقلالی ها آن را از زبان علی خطیر باور نمی کنند؛ فردی که ادعا کرده بود استقلال را حتی بیشتر از دخترش دوست دارد. با این حال او چه در مقطعی که معاون باشگاه بود و با اقداماتش باعث شد تا با یکی از موفق ترین مربیان خارجی استقلال قطع همکاری شود و چه در دوره فعلی که هر کاری کرد تا این تیم حتی در زمان مدیریت خودش نتواند نتیجه لازم را بگیرد، ثابت کرد که خیلی هم ارادتی به استقلال ندارد و چه بسا این دوست داشتن فقط در حد شعار است!

نکته جالب اینکه طی روز های اخیر یکی از رسانه ها پرده از خبری برداشت که تکرار سناریوی اواخر فصل هجدهم بود. این رسانه مدعی شد خطیر در دوران مدیریتش در فصل گذشته و در هفته های پایانی به دنبال یک سرمربی اسپانیایی بود تا او را جایگزین نکونام کند. عجیب اینکه در این دوران هم نکونام و تیمش در صدر جدول رده بندی بوده و تا قهرمانی یک قدم فاصله داشت. بر همین اساس و به این بهانه دقایقی با شفر در «فرهیختگان» همکلام شدیم که در ادامه می خوانید. 

آیا نتایج یک سال گذشته استقلال را دنبال کرده اید؟

البته که من همیشه نتایج و روند استقلال را دنبال می کنم. هنوز هم این باشگاه را دوست دارم. من در استقلال با بازیکنان فوق العاده ای که داشتم، لحظات فوق العاده ای را سپری کردم. بنابراین، چون در استقلال خاطرات خوبی داشتم نمی توانم این بخش از زندگی ام را هرگز فراموش کنم. 

فکر می کنید چرا این تیم قهرمان نشد؟ استقلال عملکرد خوبی داشت و مدت زیادی هم در صدر جدول بود. 

نمی توانم در این مورد چیزی بگویم، چون به صورت دقیق بازی های استقلال را ندیدم و فقط در جریان نتایج بودم. با این حال معتقدم که آن ها تیمی با بازیکنان و کادرفنی عالی و فوق العاده ای بودند با هوادارانی فوق العاده. 

 خطیر گفته بود شما را اخراج کرد، چون اگر می ماندید و تیم را قهرمان می کردید، برای فصل بعد قطع همکاری با شما سخت می شد! حالا هم شنیده می شود درحالی که استقلال با نکونام در صدر جدول بود، خطیر این بار به دنبال اخراج او و آوردن یک سرمربی خارجی بوده است. به نظر می رسد اگر شما را هم اخراج نمی کرد با استقلال قهرمان می شدید. 

خطیر دیگر کیست؟ اصلا او را نمی شناسم. یک بار دیگر هم گفته بودم که او برخلاف من و تیمم هرگز استقلالی نبوده است! درباره او دیگر حرفی ندارم!

درباره لیگ قهرمانانی که از دست دادید، نکته ناگفته ای مانده؟ همان دورانی را می گویم که بسیاری از ستاره های استقلال رفتنی شدند. 

هنوز به یاد دارم زمانی که در لیگ قهرمانان بازی می کردیم، اگر وزیر بازیکنان ما را نمی فروخت به فینال می رسیدیم. ما تیم برتر آسیا بودیم و می توانستیم موفقیت بزرگی را به دست بیاوریم و برای ایران و استقلال تاریخ سازی کنیم. مطمین باشید در آن سال اگر آن اتفاقات را رقم نمی زدند و ستاره هایم را نمی گرفتند، فینال را می بردیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خطیر؟ او اصلاً استقلالی نیست" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خطیر؟ او اصلاً استقلالی نیست"، کلیک کنید.