خطیر اصلا استقلالی نیست! – سی تی مگ

خطیر اصلا استقلالی نیست! - سی تی مگ

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ؛ وینفرد شفر سرمربی سابق استقلال در مصاحبه ای با فرهیختگان در خصوص شرایط این تیم صحبت کرد که در ادامه می خوانیم؛

آیا نتایج یک سال گذشته استقلال را دنبال کرده اید؟

البته که من همیشه نتایج و روند استقلال را دنبال می کنم. هنوز هم این باشگاه را دوست دارم. من در استقلال با بازیکنان فوق العاده ای که داشتم، لحظات فوق العاده ای را سپری کردم. بنابراین چون در استقلال خاطرات خوبی داشتم نمی توانم این بخش از زندگی ام را هرگز فراموش کنم.

فکر می کنید چرا این تیم قهرمان نشد؟ استقلال عملکرد خوبی داشت و مدت زیادی هم در صدر جدول بود.

نمی توانم در این مورد چیزی بگویم، چون به صورت دقیق بازی های استقلال را ندیدم و فقط در جریان نتایج بودم. با این حال معتقدم که آنها تیمی با بازیکنان و کادرفنی عالی و فوق العاده ای بودند با هوادارانی فوق العاده.

جواد نکونام را چقدر می شناسید؟ این روزها همه درباره ماندن یا رفتن او از روی نیمکت استقلال صحبت می کنند. شما موافق ماندنش هستید یا فکر می کنید باید کار این سرمربی با استقلال تمام شود؟

نکونام سرمربی بسیار خوبی است. من او را از زمانی می شناسم که در الوحده بازیکن بود و من هم در الاهلی دبی سرمربی بودم؛ حدود 20 سال پیش. تیم های ما به فینال پرزیدنت کاپ رسیده و ما این بازی را بردیم. درواقع این نه فقط یک بازی عالی بلکه یک فینال فوق العاده بود. این دیدار هنوز هم یک نقطه برجسته برای فوتبال در امارات به شمار می رود. بنابراین من نکونام را از آن دوران به یاد دارم.

یک نکته جالب. یادتان هست؟ خطیر گفته بود شما را اخراج کرد چون اگر می ماندید و تیم را قهرمان می کردید، برای فصل بعد قطع همکاری با شما سخت می شد! حالا هم شنیده می شود درحالی که استقلال با نکونام در صدر جدول بود، خطیر این بار به دنبال اخراج او و آوردن یک سرمربی خارجی بوده است. به نظر می رسد اگر شما را هم اخراج نمی کرد با استقلال قهرمان می شدید.

خطیر دیگر کیست؟ اصلا او را نمی شناسم. یک بار دیگر هم گفته بودم که او برخلاف من و تیمم هرگز استقلالی نبوده است! درباره او دیگر حرفی ندارم!

درباره لیگ قهرمانانی که از دست دادید، نکته ناگفته ای مانده؟ همان دورانی را می گویم که بسیاری از ستاره های استقلال رفتنی شدند.

هنوز به یاد دارم زمانی که در لیگ قهرمانان بازی می کردیم، اگر وزیر بازیکنان ما را نمی فروخت به فینال می رسیدیم. ما تیم برتر آسیا بودیم و می توانستیم موفقیت بزرگی را به دست بیاوریم و برای ایران و استقلال تاریخ سازی کنیم. مطمین باشید در آن سال اگر آن اتفاقات را رقم نمی زدند و ستاره هایم را نمی گرفتند، فینال را می بردیم.

برای هواداران استقلال چه صحبتی دارید؟

استقلال هواداران فوق العاده ای دارد، آنها بسیار متعصب و دلسوز تیم خود هستند. آنها در هر زمانی و در هر شرایطی کنار ما بودند و همیشه از من و تیمم حمایت می کردند. بنابراین من هنوز آن دوران را به یاد دارم.

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خطیر اصلا استقلالی نیست! – سی تی مگ" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خطیر اصلا استقلالی نیست! – سی تی مگ"، کلیک کنید.