خسارت 8 هزار میلیاردی تگرگ و سیل به کشاورزان کاشمری – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

خسارت 8 هزار میلیاردی تگرگ و سیل به کشاورزان کاشمری - خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ، کاظم قربان پور با بیان اینکه طبق برآورد خسارت کارشناسان جهاد کشاورزی بیشترین خسارت به محصولات زراعی و باغی کاشمر وارد شده است، اظهار کرد: بیشترین خسارت به باغات انگور شهرستان بوده است که به این بخش بیش از 7 هزار میلیارد ریال خسارت وارد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر در ادامه به خسارت وارده به بخش دام اشاره کرد و ادامه داد: خوشبختانه بعد از گزارش ها و هشدارهای هواشناسی و اطلاع رسانی گسترده مدیریت جهاد کشاورزی از راه های مختلف نظیر فضای مجازی، ارتباط با دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها و غیره از بروز خسارت بیشتر پیشگیری به عمل آمد.

وی سطح خسارت وارده را حدود 4 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: بیمه محصولات کشاورزی یکی از مهمترین گزینه ها برای جبران بخشی از خسارت حوادث غیرمترقبه است که باید مورد توجه ویژه کشاورزان قرار گیرد.

قربان پور اظهار کرد: با توجه به تغییرات اقلیمی، ریسک زیاد فعالیت های کشاورزی، افزایش هزینه های تولید، نهاد حمایتی دیگری به جز بیمه محصولات کشاورزی برای حمایت از خسارت دیدگان بخش کشاورزی در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی وجود ندارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کاشمر خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی انجام شده کشاورزانی که دچار خسارت شده اند و باغات آنان تحت پوشش بیمه بودند برای درخواست خسارت به صندوق بیمه مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: به تمامی بهره برداران بخش کشاورزی منطقه توصیه می شود از ساخت و سازهای غیرمجاز و همچنین ایجاد اراضی و باغات کشاورزی در مسیر رودخانه های فصلی برای جلوگیری از خسارت ها به طور جدی خودداری کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خسارت 8 هزار میلیاردی تگرگ و سیل به کشاورزان کاشمری – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خسارت 8 هزار میلیاردی تگرگ و سیل به کشاورزان کاشمری – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.