خاندوزی: از ظرفیت کشتی سازی مازندران برای ارزآوری استفاده می کنیم

خاندوزی: از ظرفیت کشتی سازی مازندران برای ارزآوری استفاده می کنیم

سی تی مگ/مازندران وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه بازدید از کارخانه کشتی سازی صدرا بهشهر گفت: امروز شناورهای کشورهای حاشیه دریای کاسپین برای تعمیر در مجموعه تولیدی صدرا به صف شده اند و می توان از ظرفیت کشتی سازی مازندران در زمینه ارزآوری استفاده کرد.

سید احسان خاندوزی که رییس جمهور را در دور دوم سفر استانی به مازندران همراهی می کند، در سفر یک روزه خود به شرق استان در بازدید از کارخانه تولید شناور و کشتی صدرا بهشهر اظهار کرد: تقویت و احیای این مجموعه ذیل دستور رییس جمهور با توجه به دغدغه رهبری در راستای توسعه اقتصاد دریا محور انجام گرفت.

خاندوزی با بیان اینکه فرایند ساخت شناور در این کارخانه به مدت 10 سال متوقف بود، گفت: در دولت سیزدهم 5 فروند شناور جدید با اشتغالزایی برای 500 نفر و سرمایه گذاری مناسب در حال ساخت است و احیای ظرفیت تولیدی کارخانه صدرا را یکی از برنامه های دولت مردمی آیت الله رییسی است.

وی با اظهار به اینکه امروز شناورهای دیگر کشورهای حاشیه دریای کاسپین برای تعمیر در مجموعه تولیدی صدرا به صف شده و در نوبت ایستاده اند، تاکید کرد: در حال حاضر استفاده از ظرفیت کارخانه برای تعمیر کشتی در حاشیه خزر از اهمیتی خاص برخوردار است چراکه عایدات ارزی قابل توجه به همراه داشته و باید مورد توجه قرار گیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی خاطرنشان کرد: با توجه به کمبود فضای فیزیکی و اراضی پشتیبانی این مجموعه اما توافقات خوبی انجام شده و طرح توسعه این کارخانه با ظرفیت اشتغال بیشتر در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به ظرفیت بند امیرآباد افزود: با مصوبه منطقه آزاد و پیگیری انجام شده شاهد توسعه بیش از پیش بندر خواهیم بود و اولین کشتی رو-رو و خط آهن رو-رو بندر در حال تکمیل است.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خاندوزی: از ظرفیت کشتی سازی مازندران برای ارزآوری استفاده می کنیم" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خاندوزی: از ظرفیت کشتی سازی مازندران برای ارزآوری استفاده می کنیم"، کلیک کنید.