حمله به کنسولگری آمریکا در سیدنی

حمله به کنسولگری آمریکا در سیدنی

ساختمان کنسولگری آمریکا در شمال سیدنی، استرالیا هدف حمله قرار گرفته و تخریب شد و پلیس در حال بررسی است.

به گزارش سی تی مگ، تصاویر دوربین های مداربسته که توسط پلیس به دست آمده نشان می دهند شخصی با کلاه هودی و درحالیکه صورتش اصلا مشخص نیست حوالی ساعت 3 صبح به وقت امروز (دوشنبه) با استفاده از چکش اقدام به شکستن شیشه پنجره های کنسولگری آمریکا در سیدنی کرده است.

 به نقل از شبکه خبری ای.بی.سی، همچنین 2 مثلث قرمز رنگ هم با استفاده از اسپری رنگ روی درب اصلی کنسولگری کشیده شده است.

پلیس اشاره کرد که این حمله منجر به «آسیب 9 پنجره با یک چکش کوچک و سنگین» شد.

پلیس این رویداد را یک حادثه با «خسارات مخرب» توصیف کرده و همچنان در تلاش برای شناسایی انگیزه این رویداد است که گمان می رود با انگیزه سیاسی انجام شده باشد.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا این اقدام را محکوم کرده و از مردم خواسته است تا مبحث و گفتمان سیاسی محترمانه در این باره داشته باشند.»

وی افزود: «مردم از آنچه در منطقه خاورمیانه می گذرد آسیب دیده اند، به ویژه آنهایی که خویشاوندانی در اسراییل یا سرزمین های اشغالی فلسطین دارند.»

وی در نشست خبری امروز صبح در کانبرا همچنین از مردم خواست تا آرامش خود را حفظ کنند و گفت: «این راه و روش استرالیایی ها نیست. درگیری های خاورمیانه مساله ای دشوار و پیچیده است. مطمینا به نکات ظریفی نیاز دارد و نباید درباره آنها شعار داد.»

نخست وزیر استرالیا همچنین خاطرنشان کرد: «اقدامات اینچنینی مانند خسارت زدن به کنسولگری آمریکا کاری از پیش نمی برد و تنها جرمی در راستای تخریب امول است.»

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمله به کنسولگری آمریکا در سیدنی" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمله به کنسولگری آمریکا در سیدنی"، کلیک کنید.