حماس: سیطره رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح منجر به فاجعه انسانی می شود

حماس: سیطره رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح منجر به فاجعه انسانی می شود

جنبش حماس نسبت به بروز فاجعه انسانی در پی سیطره رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح هشدار داد.

به گزارش سی تی مگ، جنبش حماس امروز (شنبه) در بیانیه ای تاکید کرد که تداوم سیطره رژیم اشغالگر صهیونیستی بر گذرگاه رفح و ممانعت از ورود کمک های انسانی به غزه منجر به فاجعه انسانی و گسترش قحطی در این باریکه خواهد شد.

طبق گزارش الجزیره، جنبش حماس در بیانیه خود آورده است: در سایه افزایش حملات به رفح، از جامعه بین المللی و سازمان ملل می خواهیم که تحرکات فوری در راستای متوقف کردن فاجعه انسانی اتخاذ کند.

نیروهای رژیم صهیونیستی امروز (شنبه) فلسطینی ها را مجبور کردند تا مناطق جدیدی را در شرق رفح تخلیه کنند.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما عملیاتمان را در رفح گسترش خواهیم داد و از ساکنان شرق رفح می خواهیم به منطقه المواصی در جنوب نوار غزه بروند.

ششم آوریل رژیم صهیونیستی شهروندان فلسطینی در شرق رفح را مجبور کرد تا به خان یونس و المواصی بروند. این درحالی است که خان یونس و المواصی شاهد ویرانی گسترده هستند و برپایی چادر در آنجا مشکل است.

شهر رفح آخرین پناهگاه آوارگان فلسطینی در نوار غزه ویران شده است. از زمان آغاز عملیات زمینی رژیم اشغالگر در غزه نیروهای این رژیم از ساکنان شمال غزه خواستند به جنوب بروند با این ادعا که جنوب غزه امن است اما بعدا حملات به جنوب غزه را نیز شروع کردند.

از سوی دیگر، دفتر ریاست جمهوری آفریقای جنوبی امروز (شنبه) اعلام کرد روز جمعه از دیوان بین المللی دادگستری درخواست کرده دستور فوری برای حمایت از فلسطینی ها پس از حمله اسراییل به رفح صادر کند.

 این نهاد در بیانیه خود تاکید کرد، «از دیوان دادگستری خواستیم از اسراییل بخواهد حمله خود به رفح را متوقف کرده و ورود مسوولان سازمان ملل به این شهر را سهولت بخشد.»

همچنین طبق این بیانیه، آفریقای جنوبی از جامعه بین الملل و حامیان رژیم صهیونیستی خواست چشمان خود را بر نسل کشی مستمر در غزه نبندند.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حماس: سیطره رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح منجر به فاجعه انسانی می شود" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حماس: سیطره رژیم صهیونیستی بر گذرگاه رفح منجر به فاجعه انسانی می شود"، کلیک کنید.