جنحال سفرهای هوایی لوکس دیوید کامرون

وزیر امور خارجه انگلیس به دلیل اجاره یک جت لوکس به ارزش 42 میلیون پوند برای تور اخیر آسیای مرکزی خود مورد انتقاد قرار گرفته است.

به گزارش سی تی مگ، به گزارش «دیلی میرر» وزیر امور خارجه انگلیس به تازگی برای یک سفر پنج روزه به تاجیکستان، قرقیزستان، ازبکستان، ترکمنستان، قزاقستان و مغولستان با هواپیمای «امبرایر لینژ 1000» سفر کرد.

«اتحادیه هوانوردی»، شرکت چارتری که این جت را اداره می کند، در وب سایت خود درباره این نوع هواپیما نوشته است که یک متخصص سرو نوشیدنی های الکلی در داخل به مسافران کمک می کند و یک منوی غذایی مناسب برای مسافران درخواست کننده فراهم می کند.

از دیگر ویژگی های این هواپیما، می توان به میز ناهارخوری اختصاصی آن، به علاوه یک مکان استراحت جداگانه با مبلمان بسیار راحت و بزرگ اشاره کرد.

«امیلی تورنبری» دادستان کل دولت سایه انگلیس در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «می دانم که دیوید کامرون ممکن است در سفر به چندین کشور در یک هفته نیاز به اجاره هواپیما داشته باشد، اما این توجیهی ندارد که صدها هزار پوند با هزینه مالیات دهندگان برای اجاره یکی از مجلل ترین جت های خصوصی موجود در بازار هزینه کند.»

جنحال سفرهای هوایی لوکس دیوید کامرون

هواپیمای «امبرایر لینژ 1000»

قبل از سفر کامرون، دولت لندن گفت وزیر خارجه انگلیس از این سفر برای «ارتقای فرصت ها برای کسب وکارهای بریتانیایی استفاده خواهد کرد و 50 میلیون پوند بودجه جدید برای حمایت از حاکمیت و استقلال دولت ها در سراسر این منطقه اعلام خواهد کرد.»

جنحال سفرهای هوایی لوکس دیوید کامرون

کامرون در بیشکک، قرقیزستان

به دنبال جنجال های به وجود آمده، یک سخنگوی دفتر امور خارجه، مشترک المنافع و توسعه انگلیس گفت: «وظیفه وزیر خارجه مستلزم سفر به خارج از کشور برای پیگیری منافع بریتانیاست. این موثرترین راه برای انجام این کار در این مورد بود. ارزش پول در تمام تصمیمات سفر در نظر گرفته می شود و هزینه ها به طور معمول برای شفافیت منتشر می شود.»

سال گذشته، «جیمز کلورلی» وزیر خارجه وقت انگلیس که قبل از کامرون مشغول به کار بود، به خاطر قبض 400 هزار یورویی (348000 پوند) بابت استفاده از همین مدل هواپیما برای یک تور هشت روزه در کاراییب و آمریکای لاتین مورد انتقاد قرار گرفت.

در همین حال «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس به دلیل علاقه اش به سفرهای هوایی کوتاه مدت برای سفرهای داخل بریتانیا مورد انتقاد قرار گرفته است.

طبق اعلام دفتر نخست وزیری، در فوریه 2023 ریشی سوناک از «دورست» با هلیکوپتر به لندن سفر کرد و صبح روز بعد با جت به این منطقه واقع در جنوب غربی انگلستان بازگشت. سوناک ماه گذشته هم طی 10 روز سه مرتبه از هواپیماهای نیروی هوایی سلطنتی استفاده کرد. او برای عزیمت به مراسمی، یک پرواز چهل دقیقه ای در هواپیمایی با 14 صندلی به «بلک پول» واقع در «لنکشایر» داشت و به سوالات مردم پاسخ داد. این سفر، بعد از پروازهای او به «اسکاتلند» و «لیدز» انجام شد.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جنحال سفرهای هوایی لوکس دیوید کامرون" هستید؟ با کلیک بر روی بین الملل، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جنحال سفرهای هوایی لوکس دیوید کامرون"، کلیک کنید.