ثبت الکترونیک گواهی ولادت/ حذف گواهی های کاغذی

مظهری تشریح کرد؛

ثبت الکترونیک گواهی ولادت حذف گواهی های کاغذی

رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، در ارتباط با ثبت الکترونیک گواهی تولد برای اولین بار در کشور، توضیحاتی داد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ، سیدرضا مظهری رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: وزارت بهداشت با همکاری سازمان ثبت احوال، گواهی های ولادت کاغذی را حذف و گواهی الکترونیکی را جایگزین می کند.

وی افزود: از 15 روز آینده گواهی های ولادت کاغذی حذف و ثبت گواهی ولادت نوزادان با همکاری وزارت بهداشت و سازمان ثبت احوال به صورت کاملاً الکترونیک انجام می شود.

مظهری ادامه داد: در پرونده الکترونیک سلامت و در بخش میز خدمات الکترونیک دسترسی به گزینه اخذ گواهی الکترونیک در نظر گرفته شده است که برای بیمارستانی که زایمان در آن صورت گرفته، قابل دسترسی است. همچنین دسترسی به مدیر بیمارستان نیز داده شده تا به صورت برخط و در کسری از ثانیه بتواند گواهی ولادت الکترونیک را بررسی و تایید کند.

وی افزود: با این خدمت کاغذ بازی های اخذ گواهی ولادت حذف می شود و تمام مراحل تا اخذ شناسنامه نوزاد متولد شده به صورت الکترونیک طی می شود.

مظهری ادامه داد: دقت و صحت گواهی الکترونیکی ولادت بسیار بالاست و خطا های احتمالی در این خصوص رفع می شود.

وی گفت: پیامک ثبت الکترونیک گواهی ولادت برای والدین ارسال و شناسنامه به درب منزل آنها ارسال می شود. دسترسی به این خدمت تا 15 روز آینده در میز خدمت در پرونده الکترونیک سلامت ایجاد می شود. ابتدا در یک استان به صورت آزمایشی اجرا و تا پایان تابستان به صورت کشوری اجرا می شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ثبت الکترونیک گواهی ولادت/ حذف گواهی های کاغذی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ثبت الکترونیک گواهی ولادت/ حذف گواهی های کاغذی"، کلیک کنید.