تلاش برای لاغر کردن یک پلنگ چاق در چین/ عکس

نادیا زکالوند: دو ماه پیش وقتی تصاویر پلنگی در باغ وحش پانژیهوا واقع در استان سیچوآن چین در اینترنت منتشر شد، این پلنگ بسیار معروف و البته محبوب شد.

این گربه سان زیبا دچار اضافه وزن بسیار بالاست تا جایی که مردم اسم آن را «افسر کلاو هاوزر» چینی گذاشتند. کلاو هاوزر در واقع یکی از شخصیت های کارتونی انیمیشن زوتوپیاست که آن اضافه وزن داشت و البته او هم پلنگ بود.

تلاش برای لاغر کردن یک پلنگ چاق در چین/ عکس

بسیاری از مردم به شوخی گفتند که این حیوان، بیشتر از اینکه پلنگ باشد، شبیه فوک است. ولی افراد بسیار دیگری از مردم نگران سلامتی اش شدند و از مسیولان باغ وحش خواستند که فکری به حال وزن این پلنگ کنند.

مسیولان باغ وحش هم به دنبال انتقادهایی که روزبه روز اضافه می شد، طی بیانیه ای اعلام کردند قصد دارند به زودی از وزن این پلنگ کم کنند.

تلاش برای لاغر کردن یک پلنگ چاق در چین/ عکس

آنها از دو ماه پیش در تلاش اند تا این پلنگ را لاغر کنند اما کوچکترین موفقیتی کسب نکردند و این حیوان همچنان فربه و بسیار چاق است.

این پلنگ از سال 2010 در این باغ وحش نگهداری می شود و 16 ساله و از نظر سنی مانند انسانی بین 60 و 70 ساله است. سن زیاد پلنگ و فضای کم حرکتی در این باغ وحش باعث شده است این حیوان تا این حد چاق شود. البته این پلنگ دایما تحت مراقبت های پزشکی است و علی رغم چاقی، کاملا سالم است.

مسیولان این باغ وحش گفتند با مشورت متخصصان لاغری حیوانات به این نتیجه رسیدند این پلنگ پیرتر از آن است که بتواند رژیم غذایی و ورزش های سخت را تحمل کند و قرار شد آن را به حال خود بگذارند.

تلاش برای لاغر کردن یک پلنگ چاق در چین/ عکس

پلنگ ها در اسارت معمولا 23 سال عمر می کنند.

منبع:

odditycentral

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تلاش برای لاغر کردن یک پلنگ چاق در چین/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تلاش برای لاغر کردن یک پلنگ چاق در چین/ عکس"، کلیک کنید.