تقویت مناسبات دو کشور ایران و ونزویلا با گسترش مراودات علمی

تقویت مناسبات دو کشور ایران و ونزویلا با گسترش مراودات علمی

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ از قزوین؛ علی قاسم زاده، رییس دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) در نشست با کاتیوسکا جوزفین کرومو، وزیر مختار سفیر کشور ونزویلا و هیات همراه در دانشگاه با اشاره به رتبه بندی های اخیر دانشگاه در نظام های رتبه بندی جهانی به ویژگی های برجسته دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) اظهار کرد: دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در یونسکو دارای کرسی است و همچنین مرکز آموزش زبان فارسی این دانشگاه جزء قدیمی ترین و معتبرترین مراکز آموزش زبان فارسی در کشور است.

رییس دانشگاه بیان کرد: این دانشگاه میزبان بیش از15 هزار دانشجو از120ملیت بوده و در حال 18 نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه جزو دانشمندان 1 درصد برتر جهان در رشته های مختلف هستند.

قاسم زاده با اشاره به اینکه دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) در بین دانشگاه های آسیا رتبه 201 و در بین دانشگاه های جوان جهان حایز رتبه 177 است، یادآور شد: براساس آخرین رتبه بندی نشریه تایمز، رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های جهان 600 تا 800 است.

وی همچنین با بیان اینکه اولین گروه از دانشجویان اعزامی از کشور ونزویلا در حال حاضر در این مرکز مشغول به فراگیری زبان فارسی هستند افزود: امیدواریم با حضور تعداد بیشتری دانشجو و زبان آموز از کشور دوست و برادر ونزویلا در دانشگاه فصل جدید از دیپلماسی علمی بین دو کشور شکل بگیرد.

دکتر قاسم زاده همچنین آمادگی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) را برای امضای یادداشت تفاهم همکاری با دانشگاه های ونزویلا اعلام و ابراز امیدواری کرد سفارت ونزویلا در ایجاد ارتباط علمی دانشگاه های دو کشور همکاری کنند.

وی به قرارداد همکاری دانشگاه با بنیاد آیاکوچو اشاره کرد و گفت: مفاد این قرارداد، همکاری در برگزاری دوره های دانش افزایی زبان فارسی به صورت آنلاین و حضوری، همکاری پژوهشی در حوزه های علمی و فناوری، تربیت استاد آموزش زبان فارسی و… است.

رییس دانشگاه به مواضع مشترک سیاسی دو کشور ایران و ونزویلا اشاره و گفت: دو کشور ایران و ونزویلا علاوه بر رویکرد مشترک ضد امپریالیستی مواضع مشترک بسیاری دارند که می توانند در زمینه علمی و فناوری هم همکاری های مشترک داشته باشند که تقویت همکاری در حوزه های ایرانشناسی، شرق شناسی و آمریکا شناسی (آمریکای لاتین) می تواند از زمینه های همکاری دانشگاه های دو کشور در آینده باشد.

دکتر قاسم زاده ضمن تاکید بر امضای یادداشت تفاهم همکاری با دانشگاه های کشور ونزویلا آمادگی دانشگاه برای میزبانی از استادان و دانشجویان ونزویلا را اعلام کرد و از قهرمانان ملی کشور ونزویلا مانند سیمون بولیوار و هوگو چاوز یاد کرد.

وی در ادامه به ظرفیت های استان قزوین به عنوان استانی صنعتی و تمدنی اشاره کرد و آن را مقصد خوبی برای گردشگران علمی و تجاری دانست.

همچنین دکتر مولوی معاون امور بین الملل دانشگاه ضمن خوشامدگویی به هیات نمایندگان سفارت ونزویلا اعضای هیات رییسه را معرفی کرد و در ادامه دکتر بهرام نژاد معاون آموزشی دانشگاه ضمن معرفی اجمالی از دانشکده های دانشگاه، رشته ها و مقاطع تحصیلی در دانشگاه خواستار گسترش همکاری بین دانشگاه های دو کشور در زمینه مطالعات ایرانشناسی در آمریکای جنوبی شد.

دکتر شیوانیان مدیر امورپژوهشی،کارآفرینی و ارتباط با صنعت نیز با معرفی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) به عنوان دانشگاه جوان و معرفی فعالیت های پژوهشی اعضای هیات علمی دانشگاه گفت: دانشگاه بین المللی امام خمینی ره دانشگاهی جوان و در حال رشد است و دارای ظرفیت های بالایی است و از وزیر مختار سفارت جمهوری بولیواری ونزویلا درخواست کرد در تقویت همکاری های علمی و پژهشی دانشگاه های ایران و ونزویلا همکاری کنند.

درد ادامه دکتر ابراهیمی مدیر مرکز رشد واحدهای فناور و توسعه کارآفرینی با معرفی مرکز رشد واحدهای فناور و توسعه کارآفرینی و زمینه های تخصصی این مرکز بیان کرد: آنچه دانشجویان در کلاس درس می آموزند در مرکز رشد واحدهای فناور به فناوری و تکنولوژی تبدیل می شود.

وی نیز ضمن اعلام آمادگی دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برای همکاری با صنایع کشور ونزویلا و شرکت در نمایشگاه های تخصصی از هیات سفارت ونزویلا برای بازدید از مرکز رشد دعوت کرد.

دکتر ابطحی رییس مرکز پژوهشی آینده پژوهی نیز با معرفی پژوهشکده آینده پژوهی به عنوان اولین و تنها پژوهشکده جامع آینده پژوهی کشور آمادگی این پژوهشکده را برای مطالعه پیشران ها و سناریوهای توسعه اقتصادی، سیاسی دو کشور ایران و ونزویلا به صورت تفاهم نامه و طرح پژوهشی کوچک اعلام کرد.

گفتنی است دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) روز یکشنبه 23 اردیبهشت میزبان هیات نمایندگان سفارت جمهوری بولیواری ونزویلا بود. این هیات شامل خانم کاتیوسکا جوزفینا کرومو رودریجیز ولاسوییز ، وزیر مختار سفارت، آقای آقای هکتور مایویل مورا پرز وابسته نظامی – دریایی سفارت، آقای ادواردو آلیریو روجاس تووار دبیر اول سفارت، آقای هکتور رافایل گارسیا پرز دبیر اول سفارت بودند که در بدو ورود به دانشگاه مورد استقبال معاون امور بین الملل و عمیدی رییس نمایندگی وزارت امور خارجه در استان قرار گرفتند.

همچنین در حاشیه این نشست وزیر مختار کشور ونزویلا و هیات همراه از تالار قزوین شناسی دانشگاه و مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه بازدید کردند.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تقویت مناسبات دو کشور ایران و ونزویلا با گسترش مراودات علمی" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تقویت مناسبات دو کشور ایران و ونزویلا با گسترش مراودات علمی"، کلیک کنید.