تعرفه واردات آیفون در صورت لغو ممنوعیت، 96 درصد تعیین شد

بر اساس تصویب نامه هییت وزیران، با توجه به ممنوعیت واردات تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری اپل، در صورت لغو ممنوعیت آن در آینده توسط مراجع ذیصلاح، سود بازرگانی آن به میزان 96 درصد پیش بینی خواهد شد.

به گزارش سی تی مگ، تصویب نامه مصوب جلسه 26 فروردین سال جاری هییت وزیران درخصوص «تعیین اصلاحات تعرفه ای (372) ردیف شامل کاهش و افزایش سود بازرگانی، تفکیک، ایجاد، حذف و اصلاح شرح تعرفه و مندرجات ذیل یادداشت برخی از فصول کتاب مقررات صادرات و واردات» طی نامه ای در تاریخ اول خردادماه توسط معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است.

دو ردیف 225 و 226 مربوط به اصلاح تعرفه های واردات گوشی های تلفن همراه است. بر این اساس، سود بازرگانی گوشی های هوشمند با ارزش کمتر از 150 دلار به میزان 6 درصد و با ارزش بالاتر از 600 دلار به میزان 28 درصد تعیین شده است.

همچنین در ردیف 226 آمده که با توجه به ممنوعیت واردات تلفن همراه هوشمند با نشان تجاری اپل، در صورت لغو ممنوعیت آن در آینده توسط مراجع ذی صلاح، سود بازرگانی آن به میزان 96 درصد پیش بینی خواهد شد.

تعرفه واردات آیفون در صورت لغو ممنوعیت، 96 درصد تعیین شد

گفتنی است از ابتدای پاییز 1401 واردات آیفون 14 به بالا به شکل تجاری و مسافری به کشور ممنوع شد. این تصمیم باعث شد قیمت آیفون 13 به دلیل داشتن رجیستری و گارانتی از آیفون 14 و 15 قاچاق گران تر شده و در حال حاضر هم عده ای ترجیح می دهند با پول کمتر از آخرین تکنولوژی موجود استفاده کنند و در کنار آن با استفاده از یک موبایل ارزان قیمت سیم کارت خود را فعال کنند و با جدیدترین مدل آیفون به اینترنت یک موبایل ارزان متصل شوند و کارهای خود را پیش ببرند.  

مدتی بعد هم سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت که بعید است تصمیم ممنوعیت واردات آیفون 14 به بالا عوض شود و ورود، استفاده، به کارگیری و فروش این موبایل ممنوع است. همچنین پیرو ابلاغیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از هفته دوم سی تی مگ ماه فرایند جمع آوری گوشی های آیفون قاچاق 14 و 15  از بازار آغاز شد.

در حال حاضر آیفون های قبل از مدل 14، اکثرا رفرش یا ریپک هستند. وقتی موبایل آیفون خراب می شود، فروشگاه های اپل در دنیا این موبایل را از مشتری می گیرند و یک محصول نو به آن ها ارایه می دهند. بعد از مدتی وقتی دوره عرضه موبایل های قدیمی تمام می شود، موبایل هایی که خراب شده بازسازی و با برچسب RF به معنی رفرش عرضه می شود. این محصول در بازار کشورهای دیگر هم عرضه می شود و قیمت آن پایین تر است. اما چون در ایران نمایندگی اپل وجود ندارد، این برچسب روی کالا تغییر می کند. البته این موبایل ها تقلبی نیست و در خود شرکت اپل تولید شده، اما به هرحال رفرش است. نکته اصلی اینجاست که این موبایل ها باید ارزان تر از کالاهای اصلی فروخته شود و مصرف کننده هم نسبت به این موضوع آگاه باید، اما این موضوع در موارد بسیاری رعایت نمی شود.

البته مشتری می تواند شماره سریال موبایل را در سایت اپل وارد کند، متوجه می شود کالا به سفارش کدام کشور و توسط چه کشور تولید کننده ای با در نظر گرفتن وضعیت گوشی (اکتیو یا نات اکتیو) تولید شده است.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "تعرفه واردات آیفون در صورت لغو ممنوعیت، 96 درصد تعیین شد" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "تعرفه واردات آیفون در صورت لغو ممنوعیت، 96 درصد تعیین شد"، کلیک کنید.