ترقه بازی! – سی تی مگ

ترقه بازی! - سی تی مگ

بامداد آخرین روز فروردین اخبار مربوط به تجاوز صهیونیست ها به ایران منتشر شد و بیش از گذشته بر حقارت و بازنده بودن رژیم غاصب اسراییل صحه گذاشت. آنچه رخ داد چیزی شبیه یک ترقه بازی بود.

به گزارش سی تی مگ، متن پیش رو گزارش «جام جم» از هراس نتانیاهو برای پذیرفتن رسمی مسیولیت اقدام ناموفق بامداد جمعه است که در ادامه می توانید بخوانید:

حدود یک هفته از حماسه تاریخی دلاورمردان ایرانی در تحقق عملیات «وعده صادق» می گذرد؛ اقدامی که آژیرهای خطر را در سراسر فلسطین اشغالی به صدا در آورد و ترسی را به جان صهیونیست های غاصب انداخت که برای کنترل آن دست به دامن 10کشور دیگر شدند تا این گونه وانمود کنند که شرایط تحت کنترل و زندگی عادی در جریان است اما این همه واقعیت نبود و بوق های رسانه ای صهیونیستی جهان در تلاش بودند با عکس های فتوشاپی و مجله سی تی مگ جلوه دادن حقیقت این گونه وانمود کنند که صهیونیست ها از شرایط بحرانی خارج شده اند اما درز اخباری همچون بالاگرفتن اختلافات موجود در اتاق جنگ، سردرگمی در کابینه نتانیاهو برای نحوه مواجهه با این شکست رسواکننده، اعتراضات شهرک نشینان، مهاجرت معکوس و… دروغ بودن این ادعاها را افشا کرد و صهیونیست ها را به تکاپو انداخت برای اعاده حیثیت شان هم که شده حرف از تلافی بزنند و در پس اظهارات لفاظانه ای که علیه جمهوری اسلامی ایران سر می دهند، پنهان شوند تا به این ترتیب بخشی از فضاحت به بار آمده را کتمان کنند.

تلاش برای بزرگ نمایی نفوذ چند ریزپرنده در حالی انجام می شود که جمهوری اسلامی ایران این شجاعت را داشت که از قبل رسما اعلام کند پاسخ جنایت اسراییل را خواهد داد و در شب عملیات وعده صادق نیز رسما انجام این عملیات را اعلام کرد اما صهیونیست های غاصب که در چند ماه اخیر فقط نظاره گر شکست در ابعاد مختلف بودند می خواستند با عملیاتی رسانه ای این گونه وانمود کنند که ابتکار عمل در دست آنهاست و پاسخ دفاع مشروع ایران را داده اند؛ زمین سوخته ای که بر بی اعتباری نظامی صهیونیست ها دامن زد.
   
شکست تمام عیار صهیونیست ها با ریزپرنده ها  

عملیات «وعده صادق» علاوه بر تقویت قدرت بازدارندگی ایران و تغییر معادلات منطقه ای، یک نگرانی فزاینده را برای متحد همیشگی صهیونیست ها یعنی آمریکا ایجاد کرد و بایدن در اظهاراتی عنوان کرد که آمریکا در اقدام احتمالی اسراییل علیه ایران مشارکت نخواهد کرد و از سوی دیگر هم شورای امنیت بدون صدور بیانیه علیه ایران، اعلام کرد که حمله به اماکن دیپلماتیک، نقض آشکار اصل مصونیت این اماکن و نشان دهنده حق مشروع ایران در پاسخ به این جنایت تروریستی بود و همه این گزاره ها باعث شد تا صهیونیست ها با رجز خوانی های فیک، دم از حمله به ایران بزنند اما تحرکات هفته اخیرشان نشان از عقب نشینی آنها از این اقدام داشت زیرا مسیولان سیاسی و دفاعی کشورمان عنوان کردند که خطای اسراییل را به صورت کوبنده پاسخ می دهند تا این که بامداد آخرین روز فروردین اخبار مربوط به تجاوز صهیونیست ها به ایران منتشر شد و بیش از گذشته بر حقارت و بازنده بودن رژیم غاصب اسراییل صحه گذاشت.

آنچه رخ داد چیزی شبیه یک ترقه بازی بود. منابع خبری از شنیده شدن صدای سه انفجار در حوالی پایگاه شکاری ارتش در شمال شرق اصفهان خبر داده و پدافند نیز در واکنش به شییی که احتمال داده می شود ریزپرنده باشد، فعال شده است.  با وجود پدافند به موقع و نابودی چند ریزپرنده و برقراری آرامش در اصفهان و تبریز، رسانه های خارجی سعی در بزرگ نمایی عملیات شکست خورده آخرین روز فروردین داشتند. پدافند هوایی کشور بامداد دیروز نفوذ ریزپرنده ها از نقطه نامعلوم را در آسمان اصفهان خنثی کرد و شرایط در اصفهان بلافاصله عادی گزارش شد. در تبریز هم هیچ گونه انفجاری رخ نداده و پدافند هوایی تبریز در پی مشاهده شییی مشکوک اقدام به شلیک کرده بود. خبر منتشر شده برخی رسانه های خارجی درباره تشکیل جلسه اضطراری این شورا هم تکذیب شد.

هرگونه حمله موشکی یا ایجاد انفجار بزرگ در ایران تا این لحظه قطعا منتفی است اما برخی رسانه ها چند ساعتی است که خود را با اخبار جعلی حمله بزرگ اسراییل مشغول کرده اند! در حالی که اسراییل برای جبران شکست خود در عملیات وعده صادق سعی کرده ابعاد این عملیات را کوچک جلوه دهد، رسانه های اقماری اسراییل به زبان فارسی سعی کردند حمله ناکام چند ریزپرنده را بزرگ و حماسی جلوه دهند.  

عملیات «وعده صادق» از سه ویژگی گستردگی، حمله از خاک و اصابت دقیق به اهداف برخوردار بود و معادله جدیدی را در منطقه رقم زد تا به این ترتیب ضربه موثر در مقابل هر نوع عملیات «واقعی» در منطقه خاکستری را از جانب رژیم صهیونیستی مهار کند و در این میان صهیونیست ها به دلیل ترس از جنگ، مشکلات سیاسی و عدم همراهی آمریکا نهایتا به این نتیجه رسیدند که به جمهوری اسلامی ایران یک پاسخ «فیک» و بدون پذیرش مسیولیت بدهند که این اقدام از منظر استراتژیک به این معناست؛ معادله ای که در پی آن بود برقرار شده و اسراییل در چارچوب محاسباتی که مدنظر ایران بود، تصمیم گرفته است.  هدف رژیم غاصب صهیونیست این بود که «دسترسی» خود را در ایران نشان بدهد اما عملا نشان داد پذیرفته خطای برآورد قبل از حمله دمشق را نباید تکرار کند و به این ترتیب هدف جمهوری اسلامی ایران با تغییر محاسبات دشمن، محقق شد.
   
دو ضربه کاری به رژیم 

رژیم صهیونیستی در کمتر از هفت ماه دو ضربه کاری متحمل شد که هر یک از حیث داخلی و خارجی، ترمیم ناپذیر هستند. نخستین ضربه، عملیات طوفان الاقصی بود که یک غافلگیری استراتژیک و شکست اطلاعاتی، امنیتی و نظامی بزرگ برای تل آویو محسوب می شد. دومین ضربه اما حاصل ناتوانی و خطای محاسباتی سران اسراییل در حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران بود که درنهایت به عملیات نظامی بی سابقه و کم نظیر ایران علیه رژیم صهیونیستی منتهی شد. عملیات وعده صادق که با برنامه ریزی ها و هماهنگی دستگاه های مختلف صورت گرفت و هم افزایی میدان و دیپلماسی را نشان داد، پیام های داخلی، منطقه ای و بین المللی به همراه داشت. جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به جنایت های رژیم صهیونیستی و تجاوز به بخش کنسولی سفارت ایران در سوریه، تصمیم به اقدام تنبیهی علیه این رژیم گرفت و عملیات وعده صادق را در راستای دفاع مشروع و ارتقای سطح بازدارندگی، طراحی و اجرا کرد.

درباره علت انجام عملیات وعده صادق باید به این نکته اشاره کرد که رویداد حمله به سفارت ایران باعث شد دوران صبر استراتژیک جمهوری اسلامی در برابر شرارت ها، اعمال خرابکارانه و تروریستی اسراییل به پایان برسد و البته عصر جدیدی در منطقه آغاز شود که بر اساس آن، توازن وحشت و معادله بازدارندگی به کلی دگرگون شود. آمریکایی ها که تهران را در پاسخ دادن بسیار جدی می دیدند، با تلاش گسترده از طریق واسطه های مختلف، خواستند سطح اقدام ایران را تنزل دهند. اسراییلی ها نیز با ارسال پیام از طریق واسطه ها، ملتمسانه خواهان پاسخ سطح پایین ایران بودند.

در عین حال رژیم صهیونیستی، دستور تخلیه سفارتخانه های خود را صادر کرد؛ زیرا تصور می کرد سخت ترین پاسخ ایران، حمله به یکی از سفارتخانه های اسراییل باشد. با این حال ایران نه فقط چنین طرحی را در دستور کار نداشت بلکه به پاسخی دردناک تر می اندیشید. البته تا زمان عملی شدن پاسخ ایران، اسراییلی ها ناگزیر شدند با انتظاری کُشنده و فرسایشی، شب و روز را با وحشت سپری کنند.  
 

از واقعیت تا رویا   
مسلما دشمن به هیچ وجه خواهان برقراری آرامش در ایران نبوده و از هر وسیله ای برای ایجاد ناامنی چه در واقعیت و چه در اذهان مردم استفاده می کند که نمونه آخر آن در همین چند ساعت گذشته رخ داد و در حالی که علمیات ریزپرنده ها بدون هیچ دستاوردی به پایان رسید، با استفاده از رسانه های خود تلاش کرد آرامش مردم را به هم بریزد. رسانه های بیگانه از همان ابتدا که خبر اولیه وقوع انفجارهای اصفهان منتشر شد، از وقوع انفجارهای متعدد در شهرهای مختلف ایران خبر دادند که البته در این زمینه هم موفقیتی به دست نیاوردند. CNN به نقل از منابع آمریکایی نوشته که این کشور از حمله اسراییل به ایران خبر داشته است. خبرنگار اسراییلی که به نقل از ABC مدعی حمله نیروی هوایی اسراییل به هفت شهر ایران بود، توییت خود را حذف کرد.

امنیت کامل در تاسیسات هسته ای ایران 

البته در اصفهان و تبریز و سایر شهرهای کشور آرامش برقرار بود. تصاویر منتشر شده از لحظات طلوع آفتاب در اصفهان نشان داد که این شهر در آرامش است. شرکت فرودگاه ها هم اعلام کرد که همه پروازهای فرودگاه مهرآباد و سایر فرودگاه های کشور به حالت عادی برگشته است. تلاش برای بزرگ نمایی نفوذ چند ریزپرنده در حالی انجام می شود که جمهوری اسلامی ایران این شجاعت را داشت که از قبل رسما اعلام کرد که پاسخ جنایت اسراییل را خواهد داد و در شب عملیات وعده صادق نیز رسما انجام این عملیات را اعلام کرد اما در مقابل اسراییل در این مدت بزدلانه و مخفیانه به ترور مستشاران کشورمان در سوریه یا خرابکاری هایی مثل عملیات بامداد دیروز پرداخت که این نشانه ضعف آنهاست.اقدامی که بنا به گزارش های رسیده، جنگ روانی دو چندانی را به جان صهیونیست ها انداخته است به طوری که رسانه ها و شخصیت های سیاسی صهیونیست از جمله ایتمار بن گویر، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی با ابراز ناخرسندی از این موضوع اعتراف کرده اند که این اقدام بسیار ضعیف و مسخره بود.

شواهد حکایت از آن دارد که صهیونیست ها این بار با سیاست جنگ طلبانه هم نمی توانند خود را از این باتلاق نجات دهند و به نظر می رسد غرق شدن در آن برای صهیونیست ها بهتر از ورود در میدانی است که نه تنها حریف آن نیستند بلکه توانایی همراه کردن دولت های دیگر را هم ندارند چرا که کشورهای غربی صراحتا از تنش افزایی بیشتر در غرب آسیا نگران هستند و در این خصوص به نتانیاهو هشدار داده اند.  اما با وجود ادعای حمله اسراییل به ایران و بحرانی بودن اوضاع، شرایط در جای جای کشورمان آرام بود و منابع خبری از آرامش کامل در تاسیسات هسته ای اصفهان و امنیت در فرودگاه هشتم شکاری خبر داده و ادعای رسانه های خارجی را در این خصوص تکذیب کردند.

سفر رییس جمهور به سمنان و حضور در اجتماع مردمی نیز دلالت بر این امر داشت و امیر سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران درباره صدای انفجار در اصفهان اظهار داشت: انفجار بامداد جمعه در آسمان اصفهان مربوط به تیراندازی سامانه های پدافند ضدهوایی به شییی مشکوک بود که هیچ حادثه و خسارتی در پی نداشته است و کارشناسان مربوط در حال بررسی ابعاد موضوع هستند که پس از دریافت نتیجه، مراتب را اطلاع رسانی خواهند کرد. بی تردید حیات صهیونیست ها در تداوم جنگ و افزایش بحران است اما با شواهد موجود، می توان نتیجه گرفت که شجاعت آغاز چنین جنگی را ندارند و به جای نبرد در میدان می خواهند با تاکتیک های رسانه ای و عملیات های تبلیغی،خود را فاتح میدانی نشان دهند که بنا بر توییت وزیر امنیت داخلی صهیونیست ها «ضعیف» و فاقد هر گونه اعتبار است؛ درست مثل ماهیت وجودی خود صهیونیست ها.

به عصر «پساوعده صادق» خوش آمدید 

مهدی محمدی، روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی در خصوص اهمیت پیامدهای عملیات «وعده صادق» به عصر «پساوعده صادق» اشاره کرده و ضمن تاکید بر حق مشروع ایران برای دفاع از خود، گفت: پاسخ ایران باید به گونه ای انجام می شد که منجر به تغییر اساسی محاسباتی شود که رژیم بر اساس آن تصمیم گرفت به دمشق حمله کند تا صهیونیست ها متوجه این مساله شوند که چنین حملاتی نباید تکرار شود و راهبرد «نبرد در منطقه خاکستری» که بیش از شش سال در جریان است، متوقف شود.

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ترقه بازی! – سی تی مگ" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ترقه بازی! – سی تی مگ"، کلیک کنید.