به منظور ساماندهی؛ دستور فروش نان اینترنتی ابلاغ شد

به منظور ساماندهی؛ دستور فروش نان اینترنتی ابلاغ شد

اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: به منظور ساماندهی فروش نان به صورت غیرحضوری (در سکو ها و فروشگاه های اینترنتی، فروش تلفنی و غیره) دستورالعمل فروش اینترنتی نان تصمیم جلسه کارگروه تنظیم بازار مورخ 14 اسفند 1402 ابلاغ شد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ از اتاق اصناف ایران، این اطلاعیه خطاب به تشکل های صنفی، واحد های صنفی نانوایی و عموم مردم می افزاید: به موجب این اطلاعیه، منظور از سکوی فروش غیرحضوری نان، بنگاه اقتصادی دارای مجوز های لازم از مراجع ذی صلاح است که بستر مناسبت برای نمایش واحد های تولید نان و محصولات عرضه شده توسط آنها، ثبت سفارش خرید، بسته بندی، پیگیری سفارش و تحویل نان به مشتریان را فراهم می کند.

بر اساس ماده (3) این دستورالعمل، قیمت و وزن نان عرضه شده توسط نانوایی های یارانه ای در سکو ها می تواند «مطابق نرخ نامه مصوب» یا «به صورت رقابتی» باشد. در حالت اول، متناسب با حجم فروش نان، نانوایی های یارانه ای (نوع 1 و 2) بر روی سکو، کمک هزینه نانوا، مشابه فروش حضوری پرداخت می شود.

ماده (4) این دستورالعمل تاکید دارد: «نرخ و مقدار انواع افزودنی به نان (کنجد، سبوس، انواع سبزیجات و …) هزینه خدمات فروش غیرحضوری، هزینه بسته بندی و هزینه حمل و تحویل نان، می تواند به صورت توافقی بین نانوا و سکو تعیین و باید به صورت شفاف و تفکیک شده در صورتحساب الکترونیکی فروش درج شود. تبصره: سقف نرخ انواع افزودنی ها و خدمات سکو (بسته بندی، حمل و نقل و …) با پیشنهاد اتاق اصناف شهرستان و تایید کمیسیون نظارت شهرستان ها تعیین می شود.»

به موجب ماده (5) دستورالعمل فوق «به منظور رعایت نوبت مشتریان حضوری، سکو ها (سکو های فروش غیرحضوری نان) موظفند امکان فروش غیرحضوری نان را صرفاً برای نانوایانی که به سامانه نوبت دهی و اعلام نوبت (شامل نمایشگر، بلندگو، چاپگر و …) تجهیز شده و به سامانه هوشمندسازی یارانه آرد و نان متصل شده اند، فراهم نمایند.»

بر اساس اطلاعات واصله از معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران، رعایت دستورالعمل فروش اینترنتی نان از سوی تمامی واحد های صنفی خبازی الزامی بوده و به موجب رعایت نوبت دهی مشتریان حضوری و غیرحضوری مطابق ماده (5) دستورالعمل، زیرساخت نوبت دهی در سامانه هوشمندسازی یارانه آرد و نان ایجاد شده است.

این اطلاعیه می افزاید که این دستورالعمل به مدت سه ماه به صورت آزمایشی اجرا و پس از آن به صورت قطعی لازم الاجرا خواهد بود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "به منظور ساماندهی؛ دستور فروش نان اینترنتی ابلاغ شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "به منظور ساماندهی؛ دستور فروش نان اینترنتی ابلاغ شد"، کلیک کنید.