برگزاری بیش از 26 ویژه برنامه به مناسبت هفته صنایع دستی دراستان سمنان

برگزاری بیش از 26 ویژه برنامه به مناسبت هفته صنایع دستی دراستان سمنان

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ استان سمنان، سمانه سلطانی پور ضمن تبریک این هفته به فعالان، هنرمندان، اساتید و صنعتگران حوزه صنایع دستی گفت: بیستم خردادماه آغاز هفته صنایع دستی و روز جهانی صنایع دستی است و برگزاری بیش از 26 ویژه برنامه شامل افتتاح فروشگاه ها و خانه صنایع دستی، رونمایی از فاز نخست مستندنگاری و آلبوم آثار صنایع دستی استان سمنان، برگزاری نشست خبری هفته صنایع دستی، برگزاری اجرای زنده صنایع دستی، برپایی بازارچه و نمایشگاه های صنایع دستی و … برای گرامیداشت هفته صنایع دستی تا 27 خردادماه در تمامی شهرستان های استان سمنان در دستور کار قرار دارد.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: افتتاح اولین خانه صنایع دستی سمنان در روستای خیرآباد با حضور ویدیو کنفرانسی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در هفته صنایع دستی انجام می شود.

سمانه سلطانی پور گفت: در این هفته فروشگاه های صنایع دستی در شهرستان های سمنان و شاهرود افتتاح می شود.

او افزود: از دیگر رویدادهایی که برای نخستین بار در طول تاریخ صنایع دستی این استان در هفته صنایع دستی به وقوع می پیوندد، رونمایی از فاز اول مستند نگاری صنایع دستی و آلبوم آثار صنایع دستی استان سمنان است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان گفت: بازدید از کارگاه های تولیدی و فروشگاه های صنایع دستی جهت رفع مشکلات و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت و موفق، حضور بر سر مزار هنرمندان آسمانی صنایع دستی از برنامه هایی است که در هفته صنایع دستی برنامه ریزی شده است.

سمانه سلطانی پور افزود: برنامه ریزی جهت حضور راهنمایان گردشگری در کارگاه های صنایع دستی به منظور آشنایی با هنرمندان و معرفی محصولات صنایع دستی به گردشگران، برپایی نشست و دورهمی هنرمندان با مسیولان شهری و استانی، فراهم کردن شرایط بازدید دانش آموزان و عموم مردم از مراکز فروشگاهی و کارگاه های آموزشی و تولیدی صنایع دستی به منظور آشنایی با روند تولید و معرفی محصولات صنایع دستی و برگزاری اجرای زنده در محل آثار تاریخی از دیگر برنامه های هفته صنایع دستی در استان سمنان است.

او گفت: برنامه هایی نیز در حوزه اصحاب رسانه شامل بازدید از کارگاه های هنرمندان با اجرای فم تور با حضور خبرنگاران و رسانه ها و مدیران و دولتی در شاهرود، برگزاری نشست خبری به مناسبت هفته صنایع دستی و … در نظر گرفته شده است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان افزود: تبادل تفاهم نامه با شرکت شهرک های صنعتی استان در زمینه راه اندازی شهرک صنایع دستی و مشارکت در برگزاری مسابقه طراحی و دوخت لباس مدارس استان، برپایی نمایشگاه های تخصصی و عمومی جهت معرفی و عرضه محصولات صنایع دستی از دیگر رویدادهای هفته صنایع دستی در استان سمنان است.

46

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "برگزاری بیش از 26 ویژه برنامه به مناسبت هفته صنایع دستی دراستان سمنان" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "برگزاری بیش از 26 ویژه برنامه به مناسبت هفته صنایع دستی دراستان سمنان"، کلیک کنید.