با حذف لایک ها از ایکس موافقید؟

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ، براساس گزارش مجله سی تی مگ، پلتفرم X به تازگی اعلام کرده است که تب لایک ها را از پروفایل تمامی کاربران حذف خواهد کرد و دیگر امکان مشاهده پست های لایک شده توسط افراد وجود نخواهد داشت. این قابلیت در گذشته تنها برای کاربران پرمیوم ارایه شده بود؛ اما اکنون تمامی حساب های کاربری شامل آن خواهند شد.

پنهان شدن تب لایک ها؛ راه حل یا پاک کردن صورت مسیله؟

همان طور که اخیراً در مجله سی تی مگ گزارش دادیم، شبکه اجتماعی ایکس قصد دارد نمایش پست های لایک شده در پروفایل هر کاربر را به صورت همگانی متوقف سازد. این تصمیم پس از آن گرفته شد که مدیران این پلتفرم، تصمیم گرفتند تا به حفظ حریم خصوصی کاربران و وجهه عمومی آنها کمک نمایند. از نظر آنها، بسیاری از افراد به دلیل نمایان شدن لایک ها، از لایک کردن محتوای حساس و جنجالی خودداری به عمل می آورند. البته نمایش تعداد لایک های پست ها و مشاهده افرادی که پست شما را لایک کرده اند، همچنان امکان پذیر خواهد بود؛ اما تب لایک ها و نمایش لایک کنندگان پست های دیگران، غیرفعال می شود.

شایان ذکر است که در گذشته کاربران از بوک مارک کردن پست های جنجالی به منظور اعلام موافقت خود با محتوای آنها استفاده می کردند؛ بدون آنکه هویت آنها مشخص شود. اکنون با عدم نمایش لایک ها به صورت عمومی، نیاز به انجام چنین کاری از بین خواهد رفت؛ اما این مسیله می تواند مشکلات دیگری با خود به همراه داشته باشد. برای مثال، هنگامی که یک کاربر تازه وارد در ایکس عضو می شد، می توانست از لایک های دیگران به دنبال اکانت های مشابه برای دنبال کردن دسترسی داشته باشد. همچنین نمایش لایک های یک پروفایل معیار خوبی از تمایلات و گرایش آن صفحه بود و به کاربران جهت دنبال کردن یا نکردن اکانت ها، کمک می کرد.

تب لایک ها

بسیاری از کاربران نسبت به تغییرات اخیر در پلتفرم ایکس ناراضی هستند و اعتراض خود را در همین شبکه اجتماعی بیان کرده اند. تعداد زیادی از آنها معتقدند که ویژگی پنهان کردن تب لایک ها باید در قالب یک گزینه اختیاری ارایه شود و الزامی برای مخفی سازی لایک ها توسط همه پروفایل ها وجود نداشته باشد. همچنین نگه داشتن طولانی کلید لایک برای ثبت لایک به صورت ناشناس، یکی دیگر از راهکارهای ارایه شده از سوی کاربران است. برخی هشدار داده اند که پنهان سازی لایک ها می تواند به رشد استفاده از بات ها جهت افزایش تعامل منتهی شود و محتوای واقعی و سودمند را از دید کاربران خارج نماید.

در نهایت نظر بعضی دیگر از کاربران، مخصوصاً افرادی که سابقه حضور بیشتری در این پلتفرم دارند، به نظر مدیرعامل سابق، یعنی جک دورسی نزدیک تر است. او در پست اخیر خود اشاره کرده است که آنها هیچ گاه نباید کلید لایک به شکل قلب را با کلید Favorite به شکل ستاره، جایگزین می کردند. در هر حال به نظر می رسد که تصمیم مدیران ایکس برای حذف تب لایک ها جدی است و اکنون برای بعضی از کاربران اپلیکیشن iOS نمایش داده نمی شود.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "با حذف لایک ها از ایکس موافقید؟" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "با حذف لایک ها از ایکس موافقید؟"، کلیک کنید.