باید ساختمان های باشکوه در ایران ساخته شود

باید ساختمان های باشکوه در ایران ساخته شود

رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران گفت: ما نیاز داریم که ساختمان های باشکوه مثل ساختمان های قدیمی در ایران ساخته شود.

به گزارش سی تی مگ، علی کریمی آنچه در نخستین رویداد ملی جایزه معماری شیخ بهایی اظهار کرد: در دهه های اخیر ارمغان خلاقیت معماران دور از دسترس قرار گرفته و جلوه آفرینش ساخت و ساز به چشم نمی رسد؛ ایران نیاز دارد تا مجدد ساختمان های با شکوه مثل ساختمان های قدیمی در آن ساخته شود.

وی افزود: معماران باید از چارچوب قوانین تکراری ساخت ساختمان های مکعبی و مستطیلی خارج شوند تا از گونه های نوین ساخت و ساز بهره مند شوند.

این مسوول عنوان کرد: یکی از دلایل عمده که موجب دامن زدن به این موضوع می شود، حق الزحمه است. نظام تعرفه گذاری مسیر خلاقیت و شکوفایی معماران را منحرف کرده و قانون گذار باید قانون تعرفه گذاری را تعلیق کند و این اتفاق نیازمند مطالبه جمعی فعالان این صنعت است.

کریمی آنچه خاطرنشان کرد: ساخت ملک های خوش طرح نیازمند سرمایه است که قطعا با قیمت گذاری های دستوری موج خلاقیت معماران شکوفایی نخواهد داشت.

پایان خبر سی تی مگ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "باید ساختمان های باشکوه در ایران ساخته شود" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "باید ساختمان های باشکوه در ایران ساخته شود"، کلیک کنید.