بازگشت تمامی زائران «مدینه بعد» از فرودگاه این شهر

بازگشت تمامی زائران «مدینه بعد» از فرودگاه این شهر

تمامی زائران «مدینه بعد» از فرودگاه این شهر به ایران بازمی گردند.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ، تدابیر و تمهیدات لازم برای بازگشت تمامی زائران «مدینه بعد» از فرودگاه مدینه منوره به کشور صورت گرفته است.

طبق اعلام مسئولان سازمان حج و زیارت بعد از پایان پرواز‌های ترانزیت، خروج بیش از ۳۵ هزار و ۹۰۰ زائر مدینه بعد از طریق فرودگاه این شهر به مقصد کشورمان آغاز خواهد شد.

حجاج مدینه بعد در مدت اقامت ۵ روزه در مدینه منوره به زیارت مسجدالنبی و جنت البقیع مشرف می‌شوند و دربرنامه ریزی‌ها زیارت دوره و زیارت روضه منوره هم برای آنها تدارک دیده شده است.

قرار است حدود ۱۷ هزار نفر از حجاج به صورت ترانزیت از فرودگاه مدینه به کشور بازگردند.

پرواز‌های ترانزیت با هدف کوتاه ترشدن طول سفر برنامه ریزی شده و از امروز یکم تیرماه از مدینه آغاز شده است.

زائران مدینه قبل در ابتدای سفر به شهر پیامبر رفته و در حال حاضر در مکه بسر میبرند و قرار است برای بازگشت به کشور با استفاده از اتوبوس هاس حمل و نقل برون شهری به فرودگاه مدینه منتقل شوند.

به گفته غلامرضا رضایی مدیرعملیات حج امسال، بیش از ۳۴ هزار و ۱۶۰ زائر هم از فرودگاه جده راهی کشورمان خواهند شد. خروج نخستین کاروان‌های زائران ایرانی از فرودگاه بین‌المللی جده به مقصد کشورمان نیز از صبح امروز آغاز شده است.

علی همزه، مدیر ارشد عملیات حج هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) تعداد پرواز‌ها برای انتقال حجاج ایرانی به میهن را ۳۵۷ پرواز به مقصد ۲۱ ایستگاه پروازی عنوان کرده است. مسئولان سازمان حج و زیارت و هواپیمایی هما تاریخ آخرین پرواز‌ها از مدینه و جده به کشورمان را به ترتیب ۷ و ۸ محرم عنوان کرده اند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "بازگشت تمامی زائران «مدینه بعد» از فرودگاه این شهر" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "بازگشت تمامی زائران «مدینه بعد» از فرودگاه این شهر"، کلیک کنید.