ایران و هند تفاهم نامه توسعه همکاری در حوزه سلامت امضا کردند

ایران و هند تفاهم نامه توسعه همکاری در حوزه سلامت امضا کردند

به منظور توسعه همکاری های علمی و سلامت، تفاهم نامه همکاری بین مرکز تحقیقات تغییر اقلیم و سلامت علوم پزشکی تهران و موسسه سلامت ادواردو سینتیا هند منعقد شد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری سی تی مگ، تفاهم نامه همکاری بین مرکز تحقیقات تغییر اقلیم و سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه بهداشت عمومی ادوارد و سینتیای هند منعقد شد.

به گفته عباس استاد تقی زاده رییس مرکز تحقیقات تغییر اقلیم و سلامت، از آنجایی که موضوع تغییر اقلیم یک موضوع جهانی است و در راستای توسعه همکاری های بین المللی و بین المللی سازی دانشگااه، این تفاهم نامه امضا گردید. دکتر استاد تقی زاده اضافه کرد: این تفاهم نامه به منظور تبادل تسهیلات، دانشجویان و محققان، تدوین و اجرای تحقیقات مشترک، برگزاری برنامه های آموزشی مشترک، و توسعه شبکه های علمی در منطقه منعقد گردیده است.

وی افزود: مرکز تحقیقات تغییر اقلیم و سلامت یکی از مراکز تحقیقاتی زیرمجموعه پژوهشکده محیط زیست دانشگاه علوم پزشکی تهران است که در سال 1402 با هدف مقابله با یکی از مهم ترین چالش های قرن حاضر – تاثیرات تغییرات اقلیمی بر سلامت انسان – تاسیس شده است. ماموریت اصلی این مرکز شناسایی، تحلیل و ارایه راهکار هایی برای مقابله با این تاثیرات است. با توجه به گستردگی و پیچیدگی موضوع، مرکز تلاش می کند تا با استفاده از داده های علمی و رویکرد های نوآورانه، به بهبود شرایط زیست محیطی و بهداشتی جوامع محلی، ملّی و جهانی کمک کند. این مرکز از متخصص ترین و خبره ترین اساتید و محققان دانشگاه علوم پزشکی تهران برای انجام ماموریت های خود بهره می گیرد.

رییس این مرکز تاکید کرد: مرکز تحقیقات تغییر اقلیم و سلامت بر این باور است که همکاری و مشارکت عمیق میان افراد، دانشگاه ها، مراکز تحقیقاتی، سازمان ها و سیاست گذاران می توان به راه حل های نوآورانه و پایدار برای مقابله با تغییرات اقلیمی دست یافت.

تقی زاده گفت: موسسه بهداشت عمومی ادوارد – سینتیا موسسه علمی در هند است که در حوزه های دانش و تحقیقات علمی در حوزه های سلامت جهانی، تغییر اقلیم و دیگر زمینه های مشترک فعال بوده و به واسطه شبکه دانشگاهی خود در کشور هند و دیگر کشور های جهان می تواند همکار مناسبی برای مرکز تحقیقات تغییر اقلیم و سلامت باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ایران و هند تفاهم نامه توسعه همکاری در حوزه سلامت امضا کردند" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ایران و هند تفاهم نامه توسعه همکاری در حوزه سلامت امضا کردند"، کلیک کنید.