انرژی هسته ای اقتدار آفرین و ثروت ساز است

انرژی هسته ای اقتدار آفرین و ثروت ساز است

سی تی مگ/اصفهان رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: محور اساسی پرچمداری برای پیشوایی فناوری های قدرت ساز و ثروت ساز مانند انرژی هسته ای است. ذخایر زیرزمینی در یک دوره ای، در عصر گذشته می توانستند قدرت ساز باشند، اما امروز قدرت در این عناصر تعریف شده است.

مراسم اختتامیه اولین کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای، امروز، 19 اردیبهشت ماه 1403، در هتل عباسی اصفهان برگزار شد. در این مراسم، محمد اسلامی، معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران اظهار کرد: لطف، عنایت و دوراندیشی مقام معظم رهبری که حکیمانه، مستمر، پایدار و بدون توقف بر توسعه علمی و فناور کشور تاکید می کنند، نعمتی بزرگ برای ملت ایران است.  

وی ادامه داد: تاکید ایشان بر حوزه های نوین، به ویژه فناوری هسته ای است و این حوزه ها برای کشور یک فرصت بی نظیر و برای جوانانی که به دنبال رشد هستند، فرصتی برای رشد و تعالی است.

معاون رییس جمهور افزود: در 21 خردادماه سال گذشته، مقام معظم رهبری فرمودند که صنعت هسته ای برای ایران آبرو است و در سطح بین المللی برای جمهوری اسلامی اعتبار بین المللی به همراه می آورد.  

اسلامی ادامه داد: در چرخه نوآوری شما قادر هستید که ایده را به محصول تبدیل کنید. وقتی که شما ظرفیت و قدرت تبدیل ایده به قدرت را دارید، حتما می توانید در کیفیت مردم جامعه خود تاثیر گذار باشید و قادر هستید که بنیان های اقتصاد ملی را مستحکم و زنجیره ارزش را بر پایه علم و دانش تقویت کنید. به معنای حقیقی کلمه، در این صورت می توانید اقتصاد دانش بنیان به وجود بیاورید.  

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: سازمان انرژی اتمی یکی از ثمرات این تفکر و راهبرد در عرصه ملی است و در شرایطی که با مخالفت ها، تحریم ها و ترور صنعتی دشمنان مواجه هستیم، ما باید این را قدر بدانیم و تلاش خود را بی وقفه افزایش دهیم.  

وی اضافه کرد: آمریکایی ها که سردمدار نظام سلطه در جهان هستند شعارشان، پیشتازی برای پیشوایی است و دستیابی به منافع ملی برای آن ها از دو طریق دیپلماسی و زور تامین می شود. اکنون پس از 75 سال زور و ظلم و تجاوز، حقایق این نظام سلطه بر منطقه ما امروز به تصویر کشیده شده است و می بینیم که در دانشگاه های پیشروی آمریکا اعتراض دانشجویان و اساتید چگونه با سرکوب همراه می شود.

معاون رییس جمهور محور اساسی پرچمداری برای پیشوایی را فناوری های قدرت ساز و ثروت ساز مانند انرژی هسته ای دانست و ادامه داد: این گونه فناوری هایی است که آقایی و سروری می آورد. ذخایر زیرزمینی در یک دوره ای، در عصر گذشته می توانستند قدرت ساز باشد، اما امروز قدرت در این عناصر تعریف شده و برای دستیابی به آن ها از تمام ابزارها استفاده می شود.

وی با بیان اینکه نترسیدن و قوی تر حرکت کردن، یک ضرورت اجتناب ناپذیر است، خاطرنشان کرد: برای اعتلای کلمه حق و و عزت ملت ها، نترسیدن لازم است. ما دانشی که به دست می آوریم را به صورت کاملا صمیمانه در اختیار کشورهای دوست قرار می دهیم تا این نظام سلطه نتواند بیش از این به سلطه گری خود ادامه دهد.  

اسلامی از اصفهان به عنوان مهد فرهنگ و قطب صنعت هسته ای ایران یاد کرد و تصریح کرد: ما این دوسالانه را تکرار خواهیم کرد. متاسفانه در دنیا اجازه نمی دهند که حقیقت جمهوری اسلامی ایران و برنامه های هسته ای ایران به دنیا معرفی شود، اما این کنفرانس تاثیر توانست خودش را بگذارد.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران بیان کرد: ما باید هدف گذاری کمی و کیفی برای توسعه علمی و فناوری داشته باشیم تا بتوانیم در سکوهای بالاتری قرار بگیریم. دانشجویان، دانشگاه ها و اساتید بسیار مهم هستند و باید این حس به آن ها منتقل شود که این جریان پویا برای آینده آن ها تعریف شده است.

وی با تاکید بر دو سیاست درهای باز و نوآوری باز، اظهار کرد: سیاست درهای باز یعنی اینکه این سازمان یک سازمان سیاسی و امنیتی نیست، بلکه یک سازمان علمی و فناوری است و سیاست نوآوری باز، به این معناست که چرخه، نوآوری را در کل جغرافیای عالم در اختیار دارد و اساتید، دانشجویان و پژوهشگران همه می توانند در قالب پروژه ها مشارکت داشته باشند. ما می توانیم از یک ظرفیت بهتر و گسترده تری بهره مند شویم. متاسفانه در حال حاضر دانشجویان این رشته کاهش پیدا کرده است و ما باید تلاش کنیم که این تعداد حداقل 10 برابر بیشتر شود که این افزایش بازار کار گسترده ای را برای اشخاص و شرکت ها فراهم می کند.  

پایان خبر سی تی مگ

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انرژی هسته ای اقتدار آفرین و ثروت ساز است" هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انرژی هسته ای اقتدار آفرین و ثروت ساز است"، کلیک کنید.