انتقاد تند اتاق اصناف به تعطیلی پنجشنبه ها؛ خودتحریمی بزرگ در کمین ایران

انتقاد تند اتاق اصناف به تعطیلی پنجشنبه ها؛ خودتحریمی بزرگ در کمین ایران

آفتاب نیوز :

درکنار اتاق های بازرگانی سراسر کشور، اتاق اصناف ایران به نمایندگی از اصناف کشور به نقد تصویب لایحه «اضافه شدن تعطیلات پنجشنبه به تعطیلات آخر» در کمیسیون اجتماعی مجلس شد. این لایحه را اواخر سال گذشته دولت تقدیم مجلس کرد و در نهایت نمایندگان کمیسیون اجتماعی آن را تصویب کردند. البته آن ها به دنبال رایزی بخش خصوصی کشور تاکنون رای قبلی خود را پس گرفتند. اما فعالان اقتصادی بخش خصوصی نگران تصویب این لایحه در صحن علنی مجلس هستند.

برهمین اساس مجتبی صفایی، رییس اتاق اصناف ایران نیز در جدیدترین اظهارنظر درباره موضوع تعطیل کردن روز های پنجشنبه گفت: این موضوع آن هم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردمی» نامگذاری شده، یک تناقض آشکار و یک «خودتحریمی» بزرگ محسوب می شود.

او افزود: اتخاذ برخی تصمیمات فاقد کارشناسی های لازم و اخذ نظر از فعالان حوزه های مرتبط، هزینه ها و خسارات فراوانی درپی خواهد داشت؛ به طوریکه جامعه باید سالیان سال تاوان آن تصمیم نادرست را بدهد. باتوجه به نیاز اصناف به مراودات لحظه به لحظه با دنیا، موضوع تعطیل کردن روز های پنجشنبه که به موضوع داغ این روز ها تبدیل شده، از این دست تصمیمات خسارت بار برای جامعه خواهد بود.

رییس اتاق اصناف یادآور شد: بیش از 95 درصد در از حدود 200 کشوری که در سازمان ملل متحد ثبت شده اند، خود را با تعطیلات میلادی منطبق کرده اند. اگر تصمیم «تعطیلی پنجشنبه ها» اجرایی شود، با توجه به تعطیلی 2 روزه پنجشنبه و جمعه در کشور ما و تفاوت آن با 2 روز تعطیلات در کشور های دیگر، یک فاصله 4 روزه در هفته ایجاد خواهد شد.

صفایی ادامه داد: ما در حال حاضر نیز در حوزه اقتصاد منطقه ای با چالش ها و مشکلات مختلفی مواجه هستیم و کشور هایی مانند ترکیه که خود را با تقویم جهانی منطبق کرده اند، درحال گرفتن سهم بازار ما در منطقه هستند. اتخاذ چنین تصمیماتی آن هم در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «جهش تولید با مشارکت مردمی» نامگذاری شده، یک تناقض آشکار و یک «خودتحریمی» بزرگ محسوب می شود؛ بنابراین باپیشنهاد اتاق اصناف ایران، این است که به جای روز «پنجشنبه»، روز «شنبه» تعطیل شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "انتقاد تند اتاق اصناف به تعطیلی پنجشنبه ها؛ خودتحریمی بزرگ در کمین ایران" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "انتقاد تند اتاق اصناف به تعطیلی پنجشنبه ها؛ خودتحریمی بزرگ در کمین ایران"، کلیک کنید.