الزام نقره داغ کردن مالیاتی احتکارکنندگان مسکن – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

الزام نقره داغ کردن مالیاتی احتکارکنندگان مسکن - خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری سی تی مگ، عبدالجلال ای ری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با اشاره به وضعیت بازار مسکن، گفت: در آستانه فرارسیدن فصل جا به جایی مستاجران هستیم و با توجه به انتظار تورمی که در جامعه است، بنابراین انتظار داریم دستگاه های نظارتی و مسوولان دولتی اقدامات موثری را برای کنترل و ساماندهی بازار مسکن بردارند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در ادامه تاکید کرد: یکی از مواردی که موجب افزایش قیمت مسکن می شود، فعالیت مخرب دلالان و سوداگران است که در سکوهای آنلاین خرید و فروش مسکن با درج آگهی های جعلی و یا با قیمت سازی دروغین زمینه را برای افزایش قیمت ها فراهم می کنند، البته که با ضابطه مند کردن درج آگهی ها و احراز هویت مالکان تا حدی این موضوع کنترل می شود. ضمن اینکه در طرح ساماندهی اجاره بها املاک مسکونی برای این مهم برنامه ریزی صورت گرفته و با رتبه بندی دفاتر مشاوران املاک و افزایش نظارت بر آنها تا حد چشمگیری فعالیت سوداگری در بازار مسکن محدود می شود.

این نماینده مردم در مجلس به اصلاح طرح ساماندهی اجاره بها املاک مسکونی و رفع ایرادات شورای نگهبان در صحن علنی مجلس اشاره کرد و گفت: این طرح یکی از گام های بلند و مهم مجلس یازدهم برای ساماندهی بازار پرتلاطم مسکن به شما می رود که با ایده ها و ابتکارات نوین می تواند پایه خوبی برای مدیریت بازار مسکن و قیمت گذاری عادلانه ایجاد کند. تایید نهایی این طرح توسط شورای نگهبان و اجرای آن تا پیش از آغاز فصل تابستان می تواند نقش تعیین کننده ای در بازار رهن و اجاره مسکن ایفا کند.

وی عنوان کرد: با توجه به قوانین مهم و کارآمدی که در سال های اخیر در حوزه مسکن به تصویب رسیده و هم اکنون در مسیر درست اجرا هستند، در سال های آینده تلاطم های کم تری را در بازار مسکن شاهد خواهیم بود و حداقل انتظارمان این است که دیگر مولفه های غیراقتصادی بر نوسانات قیمت مسکن تاثیر نباشد از سوی دیگر افزایش عرضه مسکن با رونق ساخت و ساز و مالیات ستانی از محتکرین نوید آرامش در بازار مسکن را می دهد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "الزام نقره داغ کردن مالیاتی احتکارکنندگان مسکن – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "الزام نقره داغ کردن مالیاتی احتکارکنندگان مسکن – خبرگزاری سی تی مگ | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.