افزایش ترانزیت و توسعه حمل و نقل بنادر استان در دولت سیزدهم سرعت گرفت 

افزایش ترانزیت و توسعه حمل و نقل بنادر استان در دولت سیزدهم سرعت گرفت 

سی تی مگ/هرمزگان استاندار هرمزگان افزایش سهم ترانزیت و حمل ونقل ریلی در بنادر کشور به ویژه بندر شهید رجایی را نمونه ای شاخص از اهتمام ویژه دولت سیزدهم به ویژه شخص رییس جهمور شهید دانست.

امروز یکشنبه 20خردادماه، استاندارهرمزگان در حاشیه بازدید از طرح های توسعه وسرمایه گذاری بندر شهید رجایی، اهتمام ویژه دولت سیزدهم در حوزه حمل و نقل را چند وجهی دانست و با اشاره به اختصاص هزار میلیارد تومان ویژه توسعه ریلی در آخرین سفر رییس جمهور شهید به استان هرمزگان، گفت: افزایش سهم ترانزیت و حمل ونقل ریلی در بنادر استان، موجب افزایش سهم انتقال مواد معدنی و توسعه بخش معدن شده است.

وی افزود: در همین مسیر برای تسهیل و کاهش هزینه های فعالیت معدنی در کشور، ایجاد زیرساخت های لازم در حوزه لجستیک در دستورکار قرار گرفت و قرارداد سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث پایانه مکانیزه غلات به مبلغ 100 میلیارد ریال در بندر شهید رجایی منعقد و عملیات اجرایی پایانه های مکانیزه مواد فله معدنی و غلات در بندر شهید رجایی روز 13 خردادماه سال جاری به دستور وزیر راه و شهرسازی آغاز شده است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان،به تاکید رییس جمهور شهید در مقوله تکمیل سخت افزاری و نرم افزاری بنادر اشاره داشت و افزود: علاوه بر اهمیت تکمیل و بهره برداری از بنادر، استقرار تجهیزات نرم افزاری و هماهنگی بین ادارات و سازمان های خدمات دهنده از بخش های مهم و مورد تاکید رییس جمهور شهید بود که در استان به سرانجام رسیده و از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون 7 بندر جدید در استان هرمزگان راه اندازی شده که درکنار مرحله سوم طرح توسعه بندر شهید رجایی و فعال شدن تعدادی بنادر شیلاتی یک رکورد در استان هرمزگان محسوب می شود.

دوستی در بحث اهمیت توسعه گردشگری دریایی در دولت سیزدهم به طرح احداث بندر نخل ناخدا به ارزش سرمایه گذاری بیش از هزار میلیارد تومان و بهره برداری از پنج اسکله گردشگری شناور در بنادر استان با رویکرد خدمات رسانی به جامعه محلی  اشاره کرد.

استاندار هرمزگان همچنین احداث هنرستان های جوار دریایی را یکی دیگر از اقدامات دولت سیزدهم درمسیر پایداری توسعه دریامحور برشمرد و افزود: تربیت نیروی انسانی بعنوان رکن مهم توسعه پایدار، متناسب با صنایع و ظرفیت های مختلف استان طرح ریزی شده است.  

دوستی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم همزمان توسعه پسکرانه های شمال و جنوب را با هدف ترانزیت امن و سریع دنبال کرده و به کمک بخش خصوصی دو چالش مهم بنادر کشور بویژه بنادر استان در بحث مواد معدنی و مساله غلات و کشاورزی را رفع کرده است.

 امروز استاندار هرمزگان، علی اکبر صفایی مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و دیگر اعضای هیات عامل، از روند عملیات اجرایی طرح های عمرانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر شهید رجایی بازدید کردند.

پایان خبر سی تی مگ 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "افزایش ترانزیت و توسعه حمل و نقل بنادر استان در دولت سیزدهم سرعت گرفت " هستید؟ با کلیک بر روی استان ها، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "افزایش ترانزیت و توسعه حمل و نقل بنادر استان در دولت سیزدهم سرعت گرفت "، کلیک کنید.